| anonim_4396 a întrebat:

Hey. E legat de cealalta intrebare. Vi s-a intamplat sa auziti cum cineva va striga pe numele vostru dar de fapt sa nu fie nimeni? Mie da, de vreo trei ori. Prima data stateam pe calculator si aud pe cineva cum ma striga, eram acasa cu parintii dar ei erau jos. Am deschis usa si i-am intrebat daca m-au strigat, iar ei au spus ca nu m-au strigat. A doua oara la fel, iar a treia oara nu am mai raspuns pentru ca aflasem ca cica daca auzi ca te striga cineva iar tu raspunzi e de rau pentru ca acela s-ar putea sa fie necuratul. I s-a intamplat si bunicii mele, era noapte, cred ca era 12 noaptea si a spus ca m-a auzit cum o strigam de afara(nu o strigam pe nume dar a spus ca era vocea mea) mi-a spus ca o strigam "bunico" si ca o chemam "vino", ea a spus ca a raspuns de mai multe ori sa intre si cand a vazut ca nu vin a iesit ea ca sa se uite si a spus ca nu era nimeni. A doua zi cand mi-a povestit, am ramas masca, ea credea ca glumeam cu ea si ca de fapt eu o strigam. I s-a intamplat si unei prietene, a spus ca iesise afara cu cateva prietene de-ale ei si a sunat-o mama ei ca sa o intrebe daca este acasa pentru ca a auzit ca o striga din bucatarie, a sunat-o pentru ca ea stia ca iesise afara dar din cauza ca a auzit-o strigand voia sa fie sigura. Toate aceste intamplari sunt reale si imi este frica. Noaptea, eu dorm cu lumina stinsa dar cu televizorul aprins la desene pentru ca altfel nu pot sa dorm. Nici asa nu prea pot dar tot e mai ok decat sa fie liniste totala in camera. De exemplu, aseara am auzit pe cineva plangand dar de fapt nu era nimeni(v-am povestit asta in cealalta intrebare). Acum o luna a murit o ruda intr-un mod foarte naspa si mi-e frica de cei morti, indiferent de cat de bine ma intelegeam cu ei in trecut si mereu imi imaginez fara sa vreau chestii nasoale, de exemplu aseara cand incercam sa ma gandesc la ceva super frumos nu puteam pentru ca aveam in minte ceva urat. Sau am mai auzit ca daca vezi persoane moarte poate fi necuratul cu infatisarea anumitei persoane. Toate aceste chestii nu stiu daca sunt adevarate dar ma ingrozesc...De asemenea, imi este foarte frica de cosmaruri, nu de cosmaruri in sine, ci de ce voi vedea in ele, de exemplu o data am visat o persoana moarta cu care ma intelegeam super bine ca ma ataca. Am visat de cateva ori intamplari urate intr-un loc care m-a marcat. Toate aceste lucruri de ce? Eu mereu incerc sa nu ma gandesc la ele dar efectiv nu pot... sad
Voi ce faceti cand va este frica?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Oho, vara in special pateam cand mergeam spre casa, fiind singur la ore tarzii,, auzeam din spate cum striga cineva dupa mine, cand ma uitam nu era nimeni,, nu stateam prea mult pe ganduri si o tuleam cat puteam de tare spre casa facandu-mi filme, dar cu timpul n-am mai patit asta

| SilentRain a răspuns:

O data cand ersm foarte obosita
Nu e chiar ok sa auzi voci '
Oricum e doar imaginația ta, deci nu e nici un demon

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Dacă tu nu ai auzit, asta nu înseamnă că i s-a părut.