| BigRedCherry a întrebat:

am o problema mare. Deci prietena mea cea mai buna a fost cu un baiat 3 luni la care a tinut foarte mult, dupa care s-au despartit si cand eram intr-un local atunci a sunat-o el si i-a spus ca se desparte si a facut-o foarte urat, dupaceea niste prietene de ale mele au intrebat ca de ce s-au despartit si el a spus ceva prostii, dupa care a zis ca de mult vroia sa se desparte numai ca prietena mea a zis ca nu ca mai vrea. Acum ei s-au impacat dupa o luna de la despartire si pe durata cand ei erau despartiti eu ma intelegeam cu acel baiat, dar acum ca s-au impacat a inceput sa ma barfeasca si sa ma faca in toate felurile, si eu i-am spus asta prietenei mele si i-am povestit si de ce s-a intamplat cand s-au despartit, ce a zis el, dar ea nu ma intelege, spune ca o mint si ca ma folosesc de ea si m-am certat foarte urat cu ea pe tema asta, maine vom merge eu cu niste prietene in acel local ( de fapt e mai mult un club de zi ) si va veni ea si iubitul ei. Dati-mi va rog sfaturi cum sa ii dovedesc cat de fals e iubitul ei si ca nu o mint si ca nu ma folsesc de ea, multumesc funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu cat te vei chinui sa-i demonstrezi ceva,cu atat ea va crede ca o minti.
Lasa lucrurile asa,nu te amesteca in perechea pe care o formeaza ei acum,va veni vremea cand ea iti va da dreptate si-ti va cere iertare.
Dreptatea iese singura la suprafata,ca uleiul,intotdeauna,suporta acum aparenta nedreptate care ti se face,un pas inapoi nu inseamna infrangere intotdeauna,doar tactica si asteptare.
Daca incerci o discutie in trei, sau el te va face mincinoasa, sau ea va considera ca vrei sa-i desparti.
Stai cuminte si lasa-i sa se desparta singuri, deocamdata prietena ta nu mai e prietena ta ci iubita acelui baiat fatarnic, nu a invatat ca nu ne vindem prietenii pentru iubiti...
Asteapta si taci.
Vine si momentul adevarului.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ma da ce toanta esti. Adica stii cum s-a purtat cu ea, da' te-ai dus singura dupa el? Ce aveti toate ca va atrag baietii rai si pe aia buni nici nu-i bagati in seama? Invata din experienta asta, sa casti bine ochii alta data, si spera ca si prietena ta se va destepta odata.
Imi pare rau sa-ti zic, dar Singurul lucru pe care il poti face este sa stai deoparte, sa nu te mai manjesti cu rahatul lui ala.

| Azµre a răspuns:

Nu te amesteca, las-o să o simtă pe pielea ei. Tu i-ai zis odată nu te-a crezut, nu te băga, pe urmă zice că faci intenționat să îi desparți. Fii cum ai fost până acum și numai adu vorba despre asta.

| NuMaSuporti a răspuns:

Raspunsul e simplu NU FA NIMIC! Laso in pace sa vada singura cum e prietenul ala al ei. Noi nu credem ce ne spun altii pana nu vedem cu ochii nostri. Daca e naiva si proasta las-o in pace.

| emidin20 a răspuns:

Gandeste-te ca e iubitul ei si nu prea are cum sa te creada pe tine si sa il lase pe iubitul ei ca asa vrei tu.Dovedestei apeleaza la persoanele la care te-a barfit si spune-le sa ii zica si ei. Daca nici asa nu merge nu prea stiu ce sa iti mai zic.

| CrissKity a răspuns:

Spune-i:ori tu ori el. spune-i ca daca ramane cu el pana la urma tot se vor desparti, dar, daca ramaneti prietene v-a avea o prietenie adevarata...ca sa nu fie suparata ca nu are iubit sunei ca isi v-a gasi altul la momentul potrivit! daca ramane cu el supeni ca v-a vedea ea ca ai dreptate... sper ca ti-am fost de folos!