| Animeforlifee9921 a întrebat:

Am niste vise foarte ciudate si urate si nu stiu cum sa mai scap de ele. Aseara am visat ca era o furtuna puternica in comuna in care stau si era o tornada care se tot indrepta spre mine si fiind singura in camera,acea tornada mi-a luat casa pe sus pentru cateva secunde cu tot cu mine in ea. Era o senzatie dubioasa si de la tornada eram urcata pe pereti. Eram in camera mea in care sunt si acum. Dupa cateva secunde s-a pus casa la loc. Dupa am visat ca incercam sa merg in alta parte ca sa nu ma prinda,dar nu am mai plecat ca ajungea tornada pana acolo. Dupa am visat ca aceeasi tornada se marise si alta mai mica era bagata cumva in ea. Dupa nu am mai visat nimic,dar mai tarziu am visat alt vis. Se face ca venisera niste musafiri pe la noi si eu cu ai mei am iesit pe afara. La un moment dat pe mama a calcat-o o masina si sangera rau de tot,dar ea zicea ca nu are nimic si s-a ridicat de acolo, comportandu-se de parca nu s-ar fi intamplat nimic si tot sangele de pe ea a disparut. Ne-am intors dupa la musafiri in casa. In al treilea vis am visat ca eram cu sora mea si un alt prieten in casa si era 1 Decembrie,deci decorasem deja casa de Craciun. Aveam in casa un fel de patinoar si faceam scheme din alea misto pe gheata,de se si mira lumea cum de pot sa fac asa in conditiile in care eu abia stiu sa ma tin pe gheata in viata reala. Dupa am visat ca plecasem intr-un oras unde tot asa era un fel de patinoar si dupa ce m-am mai dat pe acolo au venit si niste colegi de-ai mei si ne-am echipat sa patinam si dupa m-am trezit. Dupa iar am visat ca ii povesteam mamei visele si ea radea.
Bonus: daca mai aveti rabdare sa cititi va mai povestesc niste vise mai scurte,dar la fel de ciudate pe care le-am avut cand eram mica.
Prima data am visat ca eram cu familia intr-un fel de turn asa deasupra norilor,iar intr-o seara s-au pus niste fulgere de ne-am panicat toti.
A doua oara am visat ca eram pe un camp noaptea si era tot asa o tornada si imi era frica sa nu ma inghita si pe mine in conditiile in care casa de pe camp era facuta doar din lemn si parca mi-a luat-o pe sus,nu mai stiu.
A treia oara am visat ca eram intr-o tara mai ciudata unde erau castele,dar castele din alea ca in povesti,pe scurt nu era o lume reala,parca toti eram intr-o poveste. Dupa am visat ca incercam sa vorbesc cu sora mea si sa ii trimit niste poze,dar aveam cumva un alt numar de-al ei,nu numarul din Romania. Dau sa intru la conversatie si vad o poza cu o tipa care facuse accident,care acum cativa ani mi-a creat cosmaruri si in poza aia ers cumva bagata in pamant si putrezea acolo. Am mai visat un vis asemanator inainte de asta,tot cu conversatia si tara aia misterioasa.
Am mai visat ca ma duceam la baie noaptea si am in viata reala o lumina albastra in priza ca sa vad si sa nu na impiedic de ceva pe acolo, dar in vis era rosie. Cand sa intru un baie o vad pe geam pe bunica mea cu o fata alba si imbracata in ceva negru si mai in departare mai era cineva tot asa imbracat in negru.Voi ce vise ciudate aveti sau ati avut? Cum as putea sa nu mai am cosmaruri?

Răspuns Câştigător
| Anonim430 a răspuns:

Sfaturi:
-evită filmele sau videoclipurile înfricoșătoare
-evită sunetele sau imaginile care îți induc frică
practică tehnici de relaxare, cum ar fi meditația sau respirația
P.S. Într-o zi am visat că mă urmărea o creatură ciudată, și când era să mă prindă în casă, m-am trezit

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, nu mai dormi singura?