| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema din cauza căreia am călcat din greșeală cu piciorul în găleată cu mop a femeii de serviciu și m-am împiedicat și am căzut și am vărsat apa. Doamna s-a amuzat copios dar șeful s-a uitat urat la mine și m-a pus sa curat tot. Dragii mei, de ce angajații care lucreaza cu publicul la ghișeu la primărie nu le permit oamenilor sa ii deranjeze de la cafea chiar dacă e coada pana la una fără sa ii certe șefii lor sau sa ii dea afara, iar vânzătorii de la magazine dacă ii arata clientului ca sunt deranjați ca ii întrerupe de la pauza de cafea ei sunt certați de șeful lor sau chiar dați afara?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai dreptate, de ce să nu ia o pauza și să întrețină relații sexuale chiar la ghiseu

| dullcat a răspuns:

Seful asta e numai dupa tine peste tot sau e Big Brother, ala omniprezent, care va vede peste tot? Ca mereu se uita urat, ma mir ca mai esti viu.

| Simpatic a răspuns:

Pentru ca de obicei la stat angajarile se fac pe pile, pe criterii politice si pe nepotism, si mai rar pe competenta...iar 'seful' uneori asculta de ordinul superiorilor lui de la Bucuresti de exempluwinking
daca ar deranja cu taieri de salariu, sau mustrare, seful unui institutii, pe nepotul bautor de cafea, nepot al unui mare politician...si ar primi apoi telefon de la unchiul nepotului, seful pe motiv ca isi bea lent cafeaua nepotul mustrat? ce s-ar intampla cu acel sef crezi?winking

| Fatamuntilor a răspuns:

Iar dileme...
probabil cei ce lucreaza cu publicul au pauza(de obicei sunt afisate), nu cred sunt clienti in acea perioada.Cel putin nu am vazut situatii de genul.Iar vanzatorii din magazine aflati in pauze sunt inlocuti, mai ales in perioadele aglomerate.Cam asa e la mine.
PS.Schimba seful!