| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema din cauza căreia sunt neliniștit la munca, am început sa tremur, apoi colegul meu a văzut ca nu sunt ok și i-am spus dilema mea, a început sa plângă. Șeful a venit nervos și ne-a penalizat. Dragii mei, este adevărat ca căsătoria este lacătul libertății, libertății de exprimare și al pasiunii conjugale? Oamenii de știință au demonstrat asta și au spus ca nimic nu poate schimba asta, voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i farte cu tuica sau palinca, sa vezi cum trece tremuratul ala si cu ocazia asta descoperi si secretul libertatii de exprimare, fara sa fii insurat! laughing

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool.
Una din cele mai profunde dileme de pana acu.

| dullcat a răspuns:

Nu, nu este adevarat.Persoanele astea erau limitate inca dinainte, dezvoltare personala 0, etc iar prin faptul ca s-au cuplat, nu au facut decat sa se limiteze si mai mult.Care oameni de stiinta? Aia britanici? Pune un studiu daca vrei sa fii luat in serios.Si nu ma refer la articole traduse in romana, furate de pe alte site-uri.

| Sofer a răspuns:

Este lacătul liberați dar asta e te risti când vrei o familie și copii.

| LordCristobal a răspuns:

Pai depinde si cu cine te casatoresti.
Daca te unesti cu o persoana cu care esti pe aceeasi lungime de unda si va placeti reciproc casatoria o sa fie ca o poveste frumoasa cu final fericit in fiecare zi.
Dar daca te casatoresti cu o persoana toxica viata ta va fi un calvar pana cand te desparti de acea persoana.
Casatoria nu cred ca reprezinta o inchisoare doar ca trebuie sa ai grija cu cine te casatoresti.
De asta e bine sa fii cu un partenere cinci ani inainte sa te insori ca sa vezi faca te casatoresti cu persoana potrivita.

| anonim3247 a răspuns:

Așa e dacă te referi la sex.
Cu nevasta faci sex de 2 ori pe zi ani de zile dar e ca și cum mergi în baston pe stradă.
Cu altele faci sex ca și cum ești la maraton și cazi leșinat după sex.
Timpul poate să fie la fel și 40 - 50 de minute maxim.
Diferența e de ritmul și pozițiile în care faci sex cu nevasta comparativ cu altele.
Poate o să ți se pară ȘOCANT dar tocmai cu alte femei tot măritate faci sexul ăla ca la maraton.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Ca fapt divers - după 30 de ani cele mai dornice de sex NU sunt femeile singure.
Sunt femeile măritate care fac sex cu alții de parcă mâine ar muri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu cred la fel, și asta ți-o spune o persoană care iubește libertatea și independența. Nu numai căsătoria, dar și maternitatea. Un copil mi-ar pune lacat la toată viața. Doamne fereste!