| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, cum ati reacționa dacă ati circula cu autobuzul și vreți sa va așezati langa cineva care are rucsacul pus pe scaun și când întrebați persoana dacă puteți sta langa ea, ea se strâmbă, întoarce capul și va spune ca mai sunt locuri libere și în alta parte? Cum gestionați situația?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ma asez niciodata langa altcineva in autobuz.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Tie iti trebuie doua scaune ca sa ai loc?

| Simpatic a răspuns:

Scot legitimatia falsa si ii spun ca sunt controlor STB, dupa care il dau jos din autobuz si apoi ii zic "tzaca fraiere, te-am pacalit"!winking

| Lukasssz a răspuns:

Dacă persoana insista să nu îți permită să stai lângă ea, respectă decizia ei și găsește un alt loc în autobuz. Este posibil să existe alte scaune libere sau poți căuta un alt loc confortabil pentru a te așeza

| LordCristobal a răspuns:

Deschid un geam, ii iau geanta si o arunc pe geam.laughing)

| FreddieM a răspuns:

Zero șanse sa se întâmple. Ori as fi chior, ori prost, ori nesimțit sa cer asa ceva dacă sunt locuri libere.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă mut pe un loc liber. Decât să mă iau la ceartă cu nesimțiți de genul, mai bine îmi caut un loc liber și stau acolo.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Spun șoferului să oprească, mă dau jos, mă duc acasă, îmi iau masa din sufragerie și o aduc în autobuz, să pot da cu pumnul în ea în timp ce mă cert cu străinul.

| EestiSodalane a răspuns:

Pur si simplu m-as pune altundeva sau as sta in picioare.