| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, în acest moment la locul meu de munca a venit un coleg din Germania în internship pentru 1 luna. L-am întrebat cum se desfășoară grătarele la ei ca am auzit ca e tradiție acolo. Mi-a explicat ca se strânge gasca la cineva acasă și fiecare isi cumpara carnea și ce vrea sa mănânce. Acolo toți se aliniază langa grătar și stau la coada sa isi facă grătarul. După ce sunt gata grătarele tuturor, se aseaza toată lumea la masa și dacă îndrăznești sa servești de la altul ești lovit cu polonicul peste mana și ți se va spune " ia mana de acolo ca tu nu ai plătit pentru ele". Cum vi s-ar părea un asemenea grătar?

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

rolling on the floor
de ce cu polonicul daca nu servesc ciorba?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Cum vi s-ar părea un asemenea grătar?"

nemtesc

| J0B0MAT a răspuns:

Nașpa.Nu aș merge la un așa grătar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grătar economic.hee hee

| literallythesamebruh a răspuns:

Auzind chestia asta, am primit un motiv în plus să mă bucur că sunt român.