| geoconda a întrebat:

Carnea de pe gratar e la fel ca cea de pe gril?

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cam acelasi lucru.
In general gratarul se face pe carbuni, in timp grilul eu il fac pe aragaz in tava speciala.

| mastadont a răspuns:

La gust cel puțin mie mi se par foarte diferite, prefer carnea făcută pe grătar, are un gust mult mai bun decât carnea făcută la gril.

| CIaudiu a răspuns:

Nu, sunt procese diferite.

| geoconda explică (pentru CIaudiu):

Adică?
Nu sunt ambele sănătoase?

| CIaudiu a răspuns (pentru geoconda):

Ba da. Trebuia sa specifici asta in intrebare. Am crezut ca te referi la general, daca e aceeasi chestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carnea gătită la grătar are un gust specific mai bun decât carnea gătită la grill.