| There a întrebat:

Hey.M-am certat rau cu tatal meu aseara si m-am enervat si i-am zis mamei mele ca as vrea sa dispara.Azi mi-am dat seama ce am zis si mi-am dat seama ca am gresit si am foarte mare frica. Imi este frica daca chiar o sa dispara,credeti ca o sa se inatmple? Sunt chiar foarte speriata si imi pare rau pentru ce am spus, dar am spus la nervi si chiar nu am vrut sa spun asta, nu am vrut sa fie asa. Imi regret cuvintele.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai grijă ce-ti doresti că se poate împlini, e o vorbă! Culmea e că ce-i rău imediat se intâmplă... Dacă-ti retragi cuvintele nu se intâmplă nimic. Ar trebui sa-i spui tatalui ca-ti pare rau de cuvintele spuse la nervi. Asa e corect.

| madutapapusa a răspuns:

Stai linistita nu mai fi ingrijorata ca nu se va intampla.ar trebui sa vorbesti cu tatal tau sa fiti mai apropiati, sa vorbiti mai mult si sa eviti sa va mai certati.si sa'i spui mamei tale ca iti pare rau pentru ce ai spus.stiu cum e...la nervi spui prostii da dupa aceea iti dai seama si iti pare rau..de alta data sa te gandesti inainte sa spui ceva:*ai grija de tine!

| MeGustaXD a răspuns:

Ca sa ai constiinta impacata eu zic sa discuti cu tatal tau, sa ii spui ca iti pare rau pentru ca v-ati certat, spune-i ca il iubesti. Stai calma, eu sunt 100% sigura ca nu o sa dispara, dar daca vei vorbi cu el, sigur te vei linisti. happy

| criss0081 a răspuns:

Nu cred ca o sa dispara.....doar pentru ca vrei tu! iti sugerez sa-i ceri scuze, poate asa ai constiinta impacata, chiar daca printr-o coincidenta o sa i se intample ceva rau. parerea mea!