| Danielita a întrebat:

♥ m-am certat cu prietenul meu de 6 luni pentru ca el dorea sa ii spun mamei mele despre noi dar eu nu pot sa ii spun pentru ca nu va accepta.Ne-am certat luni. Joi ne comportam de parca deja ne impacasem ma tinea in brate si nu vroia sa-mi mai de-a drumul etc. Ieri de dimineata ne-am brodit amandoi pe mes ai am inceput iar sa discutam de mama si ne-am certat. Aseara eu fiind suparata datorila conversatiei de pe mes cand a plecat a vrut sa ma sarute dar eu l-am respins (si regret asta)iar dupa aceea m-a sunat si mi-a spus ca mai bine ramanem amici. credeti ca a spus asta deoarece l-am respins? Tin sa mentionez ca noi ne iubim foarte mult si atunci cand ne-am certat amandoi aveam lacrimi in ochi. Ce credeti ca ar trebui sa fac acum? Sa incerc sa ma impac cu el? mereu ma gandesc la noi. Daca da cum sa fac acest lucru? Sau sa ramanem doar amici? fundita +folositor

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,eu cred ca daca il iubesti,ai putea sa ii spui mamei tale de relatia voastra,fie ca e sau nu de acord,pana la urma trebuie sa stie adevarul si va accepta,nu ai de unde sa stii ca nu va accepta ceasta relatie,Poate ca il te iubeste,dar se gandeste ca nu tii la el,din moment ce nu vrei sa ii spui mamei tale de el, poate crede ca ti-e rusine cu el sau stiu eu ce si se simte ranit.
Poate ti-a zis sa ramaneti amici, din cauza ca l-ai respins si poate se simte respins de tine si de aceea a renuntat la relatia voastra.Acum nu stiu ce persoana e el,de crezi ca mama ta nu ar fi de acord,dar eu zic sa lupti pentru iubirea ta si sa te impaci cu el daca va iubiti,sa nu lasi pe nimeni sa va desparta, nici macar parintii ca si eu am umblat pe ascuns un an si ceva cu un baiat si au aflat ai mei si totusi desi nu au fost de acord, pana la urma nu au avut ce face.