| Sunflower1503 a întrebat:

Hey!, o fata care e prietena cu prietena mea, tot inceearca sa o faca pe prietena mea sa nu mai stea cu mine. Cand ne vede impreuna se baga in seama si o ia cu ea si fuge. Sunt in a9 a, si stiu ca sunt lucruri decopii mici, dar ea s-a imprietenit cu mine, apoi cu ea. Eu nu ma prea inteleg cu cealalta fata, dar incerc. Uneori ne ajutam una pe alta la nevoie. Imi spune ciudata si,, tu realizezi ceva?,, nu am inteles ce vrea sa zica cu asta. Se uita la mine ciudat uneori.
Da, sunt un pic pe alta lume, recunosc si nu stiu daca la altii le place asta. La oboseala si stres innebunesc.
Aceea fata s-a imprietenit si cu baiatul cu care ma intelegeam si acum ma uraste.
Dar cum spuneam, in alte zile ma inteleg cu aceea fata.
Nu stiu de ce, dar in preajma ei nu pot vorbi liber.
AJUTATI MA, VA ROOOG!

1 răspuns:
| Mikiko a răspuns:

Ști fata despre care zici tu e invidioasa pe tine. Lucrul asta e clar de la prima vedere. Sau mai există si varianta doi. Ea vrea să-ti îndeparteze toți prietenii fiindcă vrea sa fie pe primul loc, sau ceva de genul ăsta. Eu te sfătuiesc sa-i spui in față că te deranjează, sau s-o lasi așa. Daca prietenii tăi țin la tine si îți sunt "devotați" atunci nu o să asculte de ea si o să rămână cu tine, dacă o sa "plece" la ea, ai sa ști care îți sunt prieteni adevărați si care nu.
Sper ca ți-am fost de ajutor!