| anonim_4396 a întrebat:

Hey, spuneti-mi si mie o replica "ca sa te scoti" in acel moment cand ai impresia ca o persoana te saluta, tu o saluti, apoi iti dai seama ca el saluta pe altcineva.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta pateam cand nu imi purtam ochelarii in scoala.Da oricum ii cunoasteam pe majoritatea.
Eu zic sa mergi inainte si sa vorbesti singur, pana ajungi la primul toc de usa, copac si sa incepi o conversatie, tragand cu coada ochiului, sa vezi cati te observa.Nu iesi intocmai dintr-o situatie, dar macar dai in alta care e mult mai acceptabila.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca se uita urat la tine iti ceri scuze. Daca este fata este un prilej de o noua cunostinta.

| Wehrmacht a răspuns:

Replica? Te cari dracu' de acolo daca ti-e rusine, ca nu prea ai ce sa zici, poate sa te prefaci si tu (destul de penibil) ca saluti pe altcineva.

| AlexandruAR a răspuns:

Daca cineva te saluta dar iti dai seama in ultimul moment ca nu tu esti destinatarul salutului, profita de faptul ca ai mana inca in aer si fa semn unui taxi sa opreasca, spune-i sa te duca la aeroportul Otopeni si de acolo ia avionul catre cea mai indepartata tara.