| 0PopaPorno a întrebat:

Hey! Stiu ca pare ciudat, dar am o prietena buna care e indragostita in adevaratul sens al cuvantului de un actor! Toata ziua se gandeste la el, nu vb. prea mult, parca e intr-o stare de depresie, iar noaptea plange dupa el pentru. ca nu il poatea avea!
Voi cum ati ajuta. o sa treaca peste in calitate de prieten?

1 răspuns:
| AlexC a răspuns:

Incearca sa fi putin sarcastic. Spune-i ca in situatia sa mai sunt alte mii de "aiurite" si ca pe el nu-l intereseaza fanele.
Baga-i in cap ca ea e indragostita de personajele sale nu de el ca persoana, ca ce vede la televizor nu e adevarat, e doar pentru popularitate, etc, etc.
Daca-i repeti mereu isi va da seama ca sentimentele ei nu sunt justificate.