| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa imi exersez scrierea in japoneza, cam cum credeti ca ma descurc pana acum?

http://imgur.com/gallery/NYxKj

Am scris si in hiragana si in katakana.

32 răspunsuri:
| Juviia a răspuns:

Bun,e ok pana acum

| mbncf a răspuns:

Cât ți-a luat să scrii? laughing

| justanotheruser99 a răspuns:

Aww... Cat de drăguț. Asta chiar seamănă a japoneza. laughing
Sunt mandrawinking de realizarea ta. *lacrimă*

| August99 a răspuns:

E frumos da ce ai scris?laughing

| GreenVoid a răspuns:

Nu stiu ce inseamna da arata bine big grin

| Mayhem666 a răspuns (pentru mbncf):

In jur de 5 minute.

| mbncf a răspuns (pentru Mayhem666):

Înseamnă că le cunoști foarte bine, mie mi-ar fi luat ore laughing Bravo.

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Multumesc frumos.

| Mayhem666 a răspuns (pentru August99):

Am scris :
"yami ni madoishi awarena kage y-o (se scrie legat dar nu ma lasa, asa ca am pus cratima, dar e fara)
hito o kizutsuke otoshimete
tsumi ni oboreshi gou no tama
Ippen shinde miru"
Uite-te la videoclip si vezi ca zice, ce am scris eu acolo.
https://www.youtube.com/watch?v=qDYO6eeRhf8

| T0T a răspuns:

Îmi place cum ai scris dar sunt sigur că ai stat destul. laughing

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Acum am văzut faza cu 5 minute. Să zicem că e relativ bine.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ce mai zici ca faci,, diavolisorule?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ți-era dor să îți distrug entuziasmul și țineai neapărat să fie cu o zi înainte de meci?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Entuziasmul este distrus doar in cazul in care Arsenal nu castiga meciul,, baietii sunt pregatiti sa faca un meci mare si sa complexeze orasul Manchester! Am vazut ca United si-a postat pe toate paginile victorii mari in fata lui Arsenal,, dar cu asta o sa ramana, cu amintirea, caci maine prezentul va conta!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am lista cu accidentati din ambele parti:
United: Bailly E.(Accidentare genunchi)
Fellaini M.(Accidentare gambă)
Ibrahimovic Z.(Cartonașe galbene)
Smalling C.(Accidentare musculară)
Valencia A.(Mână ruptă)
Arsenal : Perez,, Bellerin, Cazorla... Bellerin este o piesa foarte importanta, in spatiul defensiv. M-am uitat pe site-ul oficial al tunarilor si toate biletele in sector rezervat pentru ei este full,, vin tunarii cu miile maine pnetru a celebra victoria, un intreg sector plin-ochi doar de fani Arsenal.
2 pacalici acesti pseudo-antrenori!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

E pe Eurosport?
Ai naibii ăștia de pe Gigi Sport nu mai dau deloc Premier League.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Pe Eurosport,, ce sa dea lesinatii aia, nici UCL nu mai transmit...

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

winking învățăcelul și-a depășit maestrul. laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

laughing

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Măcar o dau pe Steaua laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Gigisport e site-ul dedicat Stelei, Realului,, Barcei si a Simonei Halep!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

II se potrivește numele. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Chiar si asa,, sectorul ocupat de tunari e full,, iar tot OT e Sold out, mai ramane spectacolul din teren maine sa fie garantat.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

O să mă gândesc la prima lacrimă a ta când va fi primul gol pentru diavoli.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Si eu o sa ma gandesc serios daca mai are rost sa ma uit la meci daca vad vreun penalty dat pentru United asa pe japca/
O sa-l vad cu amicii mancunieni si o sa le rad in fata la finalul meciului!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Să nu îți râdă ei și de asemenea să nu mă uiți!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am un feeling ca Arsenal deschide scorul si asa ramane pana la pauza,, iar de acolo doar ceL de sus stie ce-o sa fie!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Am emoții.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu esti singurul,, toata saptamana doar la meciul asta m-am gandit, nu puteam nici sa mananc fara sa ma gandesc, dar dupa meci o sa treaca totul! Si cand ma gandesc cat am tanjit dupa meci si maine am ocazia sa-l ocazia.
Come one you gooners!