| Konan13 a întrebat:

Am o problema. Eu am o bicicleta pegas portocalie. Problema este ca nu vreau sa ies cu ea afara pentru ca de fiacare data cand o fac si merg prin cartier cu ea toti copii rad de mine si imi zic ca merg pe o rabla! Nu e chiar noua si nici nu straluceste! Parintii mi-au spus ca nu-mi iau una noua pentru ca se poate fura. :\ Ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| iulia972 a răspuns:

Buna! A mea e noua si nu prea ma plimb laughingCat despre copii care rad de tine nu-i baga in seama.
Daca chiar vrei sa iti iei o bicicleta noua explica-i la parintii tai ca vei avea grija de ea si nu se va fura.

| Wøodenpints a răspuns:

Spune și tu că ești Hipster. Numa ăia dau 12 milioane pe un căcat de bicicletă românească făcută cu piese chinezești și se mai cred și superiori pentru asta.

| nowar a răspuns:

Din moment ce e functionala si comoda, nu cred ca are nimic si nu ar trebui sa iti pese ce zic toti tembelii.In plus sunt faine bicicletele pegas, dupa parerea mea sunt mai interesante astea 'de muzeu' decat a mea mountain bike, care in cativa ani se strica. Daca chiar vrei sa arate mai bine, cumpara un tub de spray de orice culoare si fa-o sa arate ca noua big grin