| deedeelina_1620 a întrebat:

Hey TPU!happy As vrea sa ma ajutati si pe mine cu cavahappy va roghappy Vreau si eu sa fac niste png-uri insa nu stiu cumsad puteti sa-mi spuneti un program sau sa-mi fa-ti un tutorial?batting eyelashes va rog multhappy dau fundita cine imi explica si mie bine sa intelegbig grin si cine imi da un programbig grinbig grinhappy FUNDITAA!:*:*

1 răspuns:
| noi3 a răspuns:

Cel mai apropiat e Paintul. ar mai fi si Photoshopul.
png-ul e un format.
iti faci desenul normal [dar pe fundal alb] si la salvare alegi sa aiba extensia ".png" [save as png/ salvare ca png][numele desenului.png]
sper ca te-am ajutat si n-am fost prea sec in explicatii.
succes.