| BloodyBlade a întrebat:

Hey TPU? Cum e combinatia aia de rezolvare a cubului rubik?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti trebuie rabdare sa il faci bine fiindca nu e usor si reusesti in cateva ore sau zile sa-l faci.

| bombonica22 a răspuns:

Ai gresit categoria!

| IULY991 a răspuns:

Asta nu se rezolva, se gandeste, sunt uni oameni chiar copii care rezolva un puzzle in 7 secunde.
Scopul cubului rubik este sa faci o fata cu culori de acelasi fel
Ca sa iti dau o idee incearca sa lucrezi cu o fata dupa aia cu 2 pana ramane cubul complet

| Pacioaca a răspuns:

R' U R U' R' F' U' F R U R' U' R d' R U R'
R U' R2' F2 U' R F2' R' U F2 R2 U R'
z U' R D' R2' U R' (U' D) R D' R2 U R' D
z (D' R U' R2' D R' U) * 2
L' U R' U2' L U' L' R U R' U2' L U' R U'
R' U R U' R' F' U' F R U R' F R' F' R U' R
z U' R D' R2 U R' U' z' R U R' z R2 U R' z' R U'
L' U R' z R2 U R' U z' R U R' z R2 U R' z' R U'
L' U L U' r' U' F' U L F L' U L' U' r U'. Asta este combinatia

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pacioaca):

Ai putea sa imi explici si mie ce inseamna d, d', z, r, r' si care-i treaba cu parantezele?big grin

| Markony a răspuns:

E greu de explicat fiecare pas in scris... In mare, prima oara faci o fata si randul de langa ea... dupa faci urmatorul rand, iar la final faci fata opusa primei fete facute.