| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU

Cum va ridicati moralul dupa o zi urata?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Ajung acasa și mă pun sa dorm. După ce dorm parca probleme pe care le aveam nu mi se mai par așa complicate și grave. happy Sau fac ceva ce îmi place ca sa îmi mut gândul. Cu cât mă gândesc mai mult la ce m-a demoralizat parca cu atat mai mult se amplifica.

3 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Dorm și sper ca la dimineata o sa fiu mai bine.

| ShaOfHatred a răspuns:

Vicii

| TAVIANOS a răspuns:

In mod normal, fiecare persoana are propriul "ritual" pentru a-si ridica moralul dupa o zi urata, unii asculta muzica, altii citesc o carte, se joaca cu animalul de companie, picteaza, beau ceva (ceai/cafea/alcool), mediteaza etc
Ideea este ca trebuie sa iti gasesti singur modalitatea de a avea o stare buna, incearca sa faci ceva ce iti place, sau daca nu stii ce, incearca totul pana o sa gasesti ceva care sa iti ridice moralul.
Personal, cand am o zi cu moralul la pamant, inchid ochii, ma incurajez singur zicand ca maine va fi mai bine, beau un pahar de vin si citesc o carte sau ies sa ma plimb (pana in ora 23 ca iar imi dau gaborii amenda)hee hee