| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat, ca de obicei oamenii prefera sa umble si sa fie prieteni cu alti oameni care se aseamana cu ei in mai multe feluri? Fie aspect, fie personalitate, fie situatie financiara, fie hobby-uri.

33 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

De obicei oamenii prefera sa umble dupa aia de la care au de castigat ceva, nu neaparat financiar laughing legat de intrebarea ta, personalitate si hobbyuri cam da, se aseamana oarecum insa sunt si exceptii

| owlAndreeaIrina a răspuns:

In general da. Doar in cam 65 sau 70 % din cazuri.
Dar e mai interesant daca ai prietenii diferiti decat tine. Inveti si faci lucruri noi, desi nu o sa prea gasesti subiecte de discutii.

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Da,in majoritatea cazurilor.
Depinde si de imprejurimi, nu mereu gasesti persoane asemenea tie, dar oamenii sunt atrasi de persoane cu care au interese comune,