| SimonaBubu a întrebat:

Cum sa ai prieteni de calitate? Am o situație financiara mai buna ca alții și nu prea găsesc oameni buni, gen găsesc numai sărăntoci și sunt invidioși pe mine.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta aceeasi clasa sociala ca tine. Am masina scumpa, bani, 2 proprietari noi... dar putem fi prieteni aici, deoarece nu stau in tara (momentan)

| darrio2007 a răspuns:

Ai tu sau datorita parintilor? Ai avut doar noroc. Se pare ca lungul nasului nu are capat pentru tine. La felul cum gandesti nu vei avea niciodata prieteni. Sărăntoci sau mai putin sărăntoci.

| RAY a răspuns:

Simona nu te lauda cu saracia ta si invidia, frustrarea ta fata de alti, fii serioasa, toti de pe TPU traim din ajutor social si mancam doar la mall sa moara saracile de acolo de ciuda, alegeti prieteni cu multi bani nu te inconjura de saraci ca vei deveni saraca

o piesa pentru tine https://www.youtube.com/watch?v=ci1v2tnVbPM

de esti smecher si nu ai bani, date tare in gura si ofticai pe saraci

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand tu le zici "gen găsesc numai sărăntoci' ai pretentii ca ei sa fie de calitate cu tine?

| SimonaBubu explică (pentru suntserios):

Da.

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Exista calitate la cineva cu mai multi bani decat altii?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută un club de oameni de afaceri ca Rotary.

| Catrice a răspuns:

Dacă umbli numa cu sărăntoci aia e.

| Eireann a răspuns:

Daca esti adolescenta si parintii tai au o situatie financiara mai buna tu nu ai nici un merit in chestia asta. La fel cum un adolescent sarac nu are nici o vina pentru situatia financiara precara a familiei sale.
Daca castigi banii pe cont propriu, da, super - ai o situatie financiara, daca nu - autunci familia ta are o situatie financiara buna si tu ca persoana esti la fel ca sarantocii pe care ii dispretuiesti.

| Den1sa a răspuns:

Same, numai ca nu sunt sarantoci doar vor sa profite de ce ai tu, uite ce am facut eu doar nu ii mai baga in seama si incerca sa cunosti mai multe persoane pana gasesti pe cineva care chiar daca nu e in aceeasi situatie financiara ca tine cel putin e un prieten bun si nu e invidios, eu asa am facut si pentru mine a functionat, daca vrei putem vorbi in privat! : )

| DrLowe a răspuns:

Buna.In primul rând, atitudinea face diferența iar a ta este total greșită."Sărăntocii" de care scrii tu, te asigur că au ceea ce tu nu vei avea niciodată...și anume,"cei 7 ani de acasă". Degeaba ai o situație financiară mai buna.Incearca sa fi umană și vor apare și prietenii elevați. O zi buna!