| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat, ca de obicei oamenii prefera sa umble si sa fie prieteni cu alti oameni care se aseamana cu ei in mai multe feluri? Fie aspect, fie personalitate, fie situatie financiara, fie hobby-uri.

33 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. pentru ca astfel au mai multe subiecte de conversatie, se inteleg mai bine, nu se plictisesc. Uite, mie imi place mult sa citesc si sa ma plimb prin locuri istorice. Nu m-as potrivi cu o persoana careia ii place alpinismul, sa zicem, ar fi cumplit pentru mine sa ma catar pe munti si pentru ea sa ne plimbam printr-un sit arheologic zile intregi

| InVisible99 a răspuns:

De obicei oamenii prefera sa umble dupa aia de la care au de castigat ceva, nu neaparat financiar laughing legat de intrebarea ta, personalitate si hobbyuri cam da, se aseamana oarecum insa sunt si exceptii

| RAY a răspuns:

Isi dai seama ca raspunsul e DA, asa a evoluat specia umana timp de milioane de anii

| Drimmero a răspuns:

Sa zicem ca am prieteni apropiati de ceea ce imi place si mie sa fac, exceptand pasiunea pentru fotbal,, nu am prieteni microbisti, dar cunosc persoane care nu sunt din grupul meu care au si pasiunea asta si cand ne intalnim ies mari analize pe baza meciurilor.

| T0T a răspuns:

Nu știu, nu am găsit persoane asemănătoare mie, sincer.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Zic de personalitate. Ca hobby e inevitabil să găsești cam peste tot persoane cu care să te asemenei măcar puțini iar restul sunt irelevante pentru mine.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cum,ma? Nu umbli tu doar cu diavoli?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

No laughing Din păcate rar am întâlnit diavoli.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am gasit gloata lor pe site-uri, dar am dat si in realitate de fani United

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Păi sunt în grupul lor din România pe Facebook. Dar nu sunt genul să se bage în seamă.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Au multe fan cluburi si puburi in tara, dar mai bine organizata e Arsenal!
Distractie si pe Facebook-ul asta

| OldSoul a răspuns:

Analizand prietenii mei, eu zic ca da.

| Clorox a răspuns:

Da, este adeavarat!

| Deaad a răspuns:

Nu tocmai.

| BlackRose03 a răspuns:

Greu gasesti oameni care sa fie asemenea tie.Majoritatea prefera o persoana cu care sa se inteleaga, sa fie de acord in mai multe privinte, sa aiba aceleasi gusturi si preferinte.E mai greu sa te intelegi cu cineva care ti-e opus si e mereu in contradictoriu cu tine.
Desi eu prefer un prieten care sa-mi fie opus. Daca as avea prieteni asemenea mie m-as plictisi repede.Imi place sa vorbesc cu cea mai buna prietena a mea in contradictoriu, suntem doua personalitati diferite si invaram mereu ceva una de la cealalta, chiar daca avem pareri diferite si ne certam des suntem de nedespartit.Si ne stim de 10 ani...

| syd a răspuns:

I love animays

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai normal, sau de exemplu oamenii care au gândire asemănătoare pot fi amici și pot găsi chestii în comun

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Da. Mie imi e destul de greu sa gasesc astfel de prieteni, cred ca de asta am doar unul singur.

| TheSeventhSin a răspuns:

Sincer,toata lume cauta genul asta de persoane care se aseamana.
Si nu tot timpul dau de aceste persoane dar in schimb dau de persoanele care sa te "completeze", gen oameni pe care ii admiri cum ar fi de exemplu, cum ai fi vrut tu sa fi de fapt.
Sau poate sa fii tu "liderul" iar ceilalti sa fie cum esti tu.

| KenNine a răspuns:

Mie unu nu imi place sa vb, dar vb cu o persoana care aproape acelasi ideii ca si mine.

| 私は日本が大好き a răspuns:

In principal da.Eu cand intalnesc persoane cu(.)care am lucruri in comun ma "regasesc" Nu stiu prea multe persoane care sa se uite non-stop la anime sau sa asculte BTS in general kpop...lumea ma crede ciudata.

| Mayhem666 a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Ei bine, persoane care sa se uite non-stop la anime nu am gasit nici eu. Am crezut ca sunt singurul care face asta.

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Mayhem666):

Acum ai gasit o(≧∇≦o)
Otaku's world

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Mayhem666):

Dac ar veni sf lumii as vrea 3 lucruri 1.Sa vad cum arata in 2019 Yandere Sim. (っ´▽`)っ e jocul meu preferat, rar gasesti asa jocuri, sincera sa fiu Yandere Dev e un geniu Ծ‸Ծ
2. Vreau sa vad toate anime-urile existente,ceea ce nu prea e posibil,sunt multe si imi plac toate momentan vreau sa termin Clannad si Toradora,pentru ca imi plac foarte mult mai ales Diabolik Lovers am plans la el,mie mi se pare mai emotionant decat Titanic xD mie mila de Yui daca il stii sa-mi spui cum se termina, eu am vazut ca se omoara (๑ó﹏ò๑)
Si cel mai important, sa ajung in Japonia, imi place asa mult cultura lor, e foarte vasta.Imi plac de ei ca persoane sunt asa cute imi place Asia.Ce obsedata par (T▽T)
De asta nu am prieteni, nu prea ies din casa..si chiar daca ies toti isi bat joc de mine
( ー△ー)in general ma uit la anime-uri si desenez.Si stau pe TPU (ノ゚▽゚)ノ

| BlackRose03 a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Si eu ascult BTS...Si Exo, BlackPink, Seventeen etc.Ma uit la anime toata ziua si vreau sa merg in Japonia sau Coreea de Sud laughing.Nu esti singura, stiu multe persoane care iubesc kpop-ul si anime-urile, trebuie doar sa stii unde sa cauti.

| Mayhem666 a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Otaku world, the best world in the universe.

| Mayhem666 a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Wow, parca ai fi eu, in varianta feminina. Ne asemanam asa de mult.
Yiu este fata din Diabolik Lovers? Nu mai stiu exact cum o cheama. Are doua sezoane, iar in final traieste parca, oricum, sunt 99% sigur ca nu moare, dar l-am vazut de mult, si nu mai stiu sigur. Apropo, ai cont pe MAL (MyAnimeList)?
Daca ai, poti sa ma adaugi, asta e al meu:

https://myanimelist.net/profile/AnimeLover6051

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru BlackRose03):

In Coreea de nord inca mai este comunism cred, nu?

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Mayhem666):

Da Yui Komori.ok o sa te adaug, cum sa fiu otaku fara MAL?

| BlackRose03 a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Dea,si din pacate conflictele nu se vor termina prea curand. straight face

| Mayhem666 a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Asta cam asa este. Orice otaku care se respecta are cont de MAL.

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Da,in majoritatea cazurilor.
Depinde si de imprejurimi, nu mereu gasesti persoane asemenea tie, dar oamenii sunt atrasi de persoane cu care au interese comune,

| owlAndreeaIrina a răspuns:

In general da. Doar in cam 65 sau 70 % din cazuri.
Dar e mai interesant daca ai prietenii diferiti decat tine. Inveti si faci lucruri noi, desi nu o sa prea gasesti subiecte de discutii.