| Shtefhy a întrebat:

Am o intrebare.
Daca nu esti perfect (foarte frumos), nu-ti poti face prieteni? De obicei oamenii se uita la aspect. Credeti ca e posibil sa traiesti fara prieteni in acest mod de viata si cu mult hate?
Funda.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu are legatura aspectul fizic cu a fi prieten cu cineva, da ne uitam la fizic dar asta nu inseamna ca preferam doar vedete ca prieteni sau iubita/iubit

23 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Prietenia nu consta niciodata in aspectul fizic!

| T0T a răspuns:

Nimeni nu e perfect.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

'ToT' United se face de ras sezonul asta?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Haha ironia sorții. Vorbește din Europa League tu...

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Tu cred ca nu realizezi locul 6 dupa ce bagi 200 de bucati, strici piata cu sumele alea.

Adevarata tinta e campionatul, nu da niciun fan vreun ban pe competitia aia, dar daca nu se castiga nimic si e o sansa pentru EL, atunci calare pe ea.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Haha ce contează locul 5 sau 6, contează că noi spre deosebire de voi am prins loc în UCL. Losers!

https://i0.wp.com/......er-750.png

Să nu mai zic de 3 trofee câștigate când voi aveți doar unul singur...

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Dintre care doar Europa League conteaza,, cum sa te mandresti ca ai castigat cupa Mikey Mouse? Fac pe mine de ras))))))

Supercupa e tot asa, nesemnificativa, eu astept meciul doar pentru a o bate pe London Second's/
Anul asta nu mai prindeti, e posibil sa ia City campionatul, ma multumesc cu locul 2, dar tot as vrea ca anul asta sa se termina tot chinul si sa punem mana pe trofeul ala nenorocit, parca suntem blestemati...
Cum ziceam, sper ca singura bucuria din anul asta sa nu fie doar punctele castigate cu United.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Haha, sunt nesemnificative toate când ești invidios. Fiecare trofeu contează.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Diferenta dintre noi si voi in cupa Mikey Mouse au fost ca Arsenal a intrat cu rezervele iar United cu titularii, semn cat de mult era dorit trofeul.
Cand te numesti Utd,, sa te mandresti ca ai castigat Mikey Mouse-ul?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Când ești echipă mare(normal că Arsenal nu are de unde să știe) încerci să câștigi fiecare trofeu.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu ma doare niciunde ca United e mai mare decat Arsenal, sau ca Arsenal e a 3-a echipa a Angliei vorbind strict de trofee,, pentru mine e numarul 1!

Iti permiti sa faci arogante ca l-ati avut pe SAF, de 20 de ani existati in fotbalul mare, pana atunci Arsenal si Liverpool aveau mai multe trofee decat voi, inca ceva... ai observat cati jucatori declara an de an ca sufletul lor apartine de Arsenal?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Am văzut, gen Van Persie laughing Cel mai bun exemplu.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

PS : Nu e cam mult pentru o 'echipa mare' sa nu o depasesti pe Arsenal in clasament timp de 4 ani si sa o bati o data in 5 meciuri?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Lasă Drimmero că nu vei mai avea timp să te mândrești cu ultimii 4 ani laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ala a fost un caz pierdut, a pierdut tot jigodia,, putea sa fie legenda tunarilor si amintit peste ani si ani de generatiile de fani, dar a preferat tradarea la marea rivala pentru niste bani in + si un campionat in Anglia,, si-a vandut sufletul pentru a-si incheia cariera de profesionist prea devreme, dar o zic cum am mai zis-o... cum iti asterni asa dormi!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

1 an,, 4 ani, 20 de ani...Manchesterul in prezent exista prin City, nu-i simpatizez nici pe aia, dar asta e realitatea crunta, diavole.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Haha serios? Prin City, care se face an de an de râs în UCL? laughing Cine a mai salvat onoarea echipelor engleze acolo? Liverpool și noi. Asta e realitatea spusă în invidia și frustrarea ta cum clubul tău nu merge prost doar de 4-5 ani ci de 13...

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

City mai iese si din grupe,, mai joaca prin optimi, ba chiar semi-finala, United a fost scoasa de PSV si Wolfsburg din grupa, Arsenal timp de 20 de ani a fost macar in optimi in UCL, 20 de ani,, ce club din Anglia se mai lauda cu asta?
13 nu sunt 27 cum e cazul celor de la Liverpool, o data si o data il castigam si noi, nu se termina fotbalul fara ca Arsenal sa mai ia trofeul.
Abia astept sa inceapa in cateva saptamani campionatul si sa vedem dupa macar primele 10 etape care e situatia, cine e pe primul loc si cine e dezamagirea/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce club din Anglia se mai laudă cu aia...2-10, 2-10...

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Am zis din prima ca va fi macel, macar am fost realist, stai linistit, nu e echipa in Anglia care sa fi facut ceva cu Bayern.
Mai are totusi vreun rost sa aduc argumentul wenger?

| danay72 a răspuns:

Cei care sunt asa, sunt persoane superficiale. Prieteni adevarati exista.Un prieten adevarat iubeste oricand si in nenorocire ajunge ca un frate.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde ce prieteni vrei. Daca vrei prieteni foarte frumosi iar aspectul tau este pe undeva la mijloc, probabil ca nu iti vei face prietenii pe care ti-i doresti.

Iar apoi, nu stiu ce standarde de frumusete ai tu, insa eu vad foarte putini oameni cu adevarat frumosi. Poate tu te referi la fatucele care isi dau cu smirghelul pe fata de ajung de parca sunt scoase la indigo si la baietii care se penseaza si isi cresc barba aia care este trendy acum. Daca te referi la tipul asta de oameni, astia nu sunt oameni neaparat frumosi, ci doar oameni foarte preocupati de aspectul fizic, iar daca tu nu esti atat de preocupat de aspectul fizic, cel mai probabil nu te vei putea integra in grupul lor de prieteni. Insa, daca te referi la oamenii cu trasaturi frumoase naturale care se ingrijesc de aspectul fizic intr-un mod moderat, eu i-am vazut in grupuri de oameni destul de diverse pentru ca probabil au altceva in comun cu ei.

| justanotheruser99 a răspuns:

Cine spune asta? Un prieten adevarat te accepta asa cum esti, e capabil sa constientizeze ca aspectul nu e tot ceea ce conteaza. Pacat doar ca nu prea exista din astia.
Da, e posibil.
Si totusi... La ce dracu ai nevoie de niste oameni falsi in preajma ta? Majoritatea stau pe langa tine doar sa isi urmareasca scopurile. Nu le da ocazia. Sincer, daca e sa iti dau un sfat, cel mai potrivit ar fi sa ai incredere in tine. Cel mai bun prieten esti chiar tu. (Poate are o tenta cam narcisista, dar daca stai sa te gandesti e adevarat.)