| zGohan a întrebat:

Imi puteti face un text scurt in care sa comparati jocurile pe calculator cu lumea fictiunii literare? [daca are 10 randuri e perfect] si daca nu e chiar un text macar una, doua idei ca sa pot face eu un text. Ty ^^
Funda!

4 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

Eu cred ca jocurile pe calculator sunt inspirate oarecum din lumea fictiunii literare dar tot mai bine e cand citesti te imbogatesti si spiritaul dar si prin cuvinte noi pe care incepi sa le folosesti.Jocurile pe calculator sunt distractive dar nu iti solicita creierul asa cum o face o carte iar atunci cand intri intr-o lume fictiva in care se intampla tot felul de lucruri descoperi ce se poate intampla frumos sau urat in viata unor personaje care pot fi si oameni obisnuiti carora sa i se intample un anumit lucru. Vreau sa-ti spun ca e mai bine sa citesti o carte decat sa joci un joc.

| Spataru_Dragos_Andrei_1972 a răspuns:

Mrs mult draguta22