| narutotruefan a întrebat:

imi puteti spune si mie cateva traditii de Craciun japonez? adica cum isi sarbatoresc japonezii Craciunul, ce traditii au? Ce pregatiri se fac pentru Craciun? de exemplu "Ajunul Craciunului in Japonia este ziua in care se consuma carne de pui si prajituri cu capsuni." mersi!

1 răspuns:
| IngerashulmeuEdy a răspuns:

Craciunul nu este o sarbatoare importanta in japonia.Este doar o alta zi de munca.Copiii primesc cadouri, cuplurile ies la cina si cateodata se organizeaza
mici evenimente, dar este o zi lucratoare ca toate celelalte de peste an... Sper ca ti-am fost de ajutor. fundita?

Pa, pa