| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca in Japonia se mananca multe preparate pe baza de carne, si cel mai des se mananca peste, intrebarea mea este :
Exista si japonezi vegetarieni, sau toti japonezii consuma carne?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 130 mil de locuitori logica ca sunt si vegetarieni

Romania are 20 mil si suntem mancatori de carne inraiti si tot exista vegetarieni.

Realizezi ca intrebarea ta nu are nicio logica cand e vorba de 120 mil de oameni nu?

| Drimmero a răspuns:

Iti dai seama ca exista si vegetarieni,, daca e sa ne raportam la logica asta cu japonezii, n-ar mai exista consumatori de carne sau vegetarieni. Vegetarieni gasesti peste tot, dar si consumatori de carne.

| OoBunnyoO a răspuns:

Bineinteles ca exista. La fel cum exista si chinezi vegetarieni si indideni si australieni etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am auzit să fie vreo lege care să spună că trebuie să mănânce un anumit tip de preparate, așa că ce-i oprește să fie vegetarieni?