| anonim_4396 a întrebat:

Ma plictiseam si m-am gandit sa desenez ceva, in timp ce ascultam melodia asta :

https://www.youtube.com/watch?v=Pv4hRajlmvA

Si m-am gandit sa desenez fata de pe fundalul videoclipului, si mi-a iesit cam asa :

http://imgur.com/gallery/D3XoY

Stiu ca nu e cine stie ce (este facuta la plictiseala), si din cauza luminii nu se vede prea bine sau prea clara, dar voiam sa va intreb cum mi-a iesit?
Ce sfaturi mi-ati da ca sa imi imbunatatesc desenatul?
Cum vi se pare desenul, avand in vedere ca e facut la plictiseala?

32 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E ok, eu nu stiu sa desenez deloc,, doar ti-am mai zis!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, mi-ai mai zis laughing
Chestia e ca vreau sa ma imbunatatesc, stiu ca asta nu e adevaratul meu potential, mai ales ca acum desenul ala e facut din lipsa de ocupatie.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Https://www.youtube.com/watch?v=MI3gL_OjfTo Pofitm o melodie care sa te motiveze din maduva pana-n oase/

| justanotheruser99 a răspuns:

E relativ bunicel, (tinand cont ca e facut in asemenea conditii) insa mai ai de lucrat la tehnica. Ai putea incepe cu niste schite simple, pe care sa le materializezi mai apoi cu detalii, umbre, lumini si contraste. Am impresia ca tu ai lucrat doar in HB, nu-i asa? Ei bine, ai putea incerca sa folosesti si alte B-uri (2B, 4B, 8B, 12B) pentru un contrast mai vizibil. Pe de alta parte stiu ca sunt doar personaje, insa ai putea lucra si la proportiile si anatomia corpului uman. Adica, fara suparare, mana stanga pare din plastelina laughing Ar cam trebui sa tii cont ca tipa mai are si oase, deci exista un cot acolo big grin In rest nu mai am nimic de obiectat laughing Buna treaba!
PS: Ca fapt divers, doar eu am impresia, sau tu chiar iti rozi unghiile?

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Multumesc, raspunsul tau m-a ajutat mult.
Nu ai impresia, chiar asa e, asta e un tic nervos pe care il am de cand eram mic, si ma chinui de cativa ani sa scap de el.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Vrei ceva util sa scapi de el? Deci... Poate pare super ciudat, dar chiar merge, sau ma rog, la mine a functionat laughing Ok, e destul de simplu. Iei un ardei iute, tai cateva feliute din el, dupa care te dai cu ele pe degete (pe partea de langa unghii). Faci asta in fiecare zi, iar daca te tii de chestia asta, vei vedea ca involuntar nu vei mai vrea sa iti rozi unghiile. Nu e un sentiment prea placut sa iti simti gura arzand de la iuteala laughing Am invatat asta pe propria piele, in clasa I.
Bafta! Sper sa functioneze si la tine, daca nu, exista banda adeziva, doar infasoara-ti degetele cu ea laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Am incercat mai multe metode, cum ar fi cu lac amar si a functionat cateva luni, dupa care nu m-am mai dat, si am inceput iar sa le rod, cred ca o sa incerc si chestia cu ardeiul laughing mersi!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

N-ai pentru ce laughing
"Mi-a placut sa fac afaceri cu tine." rolling on the floor

| KanezuY a răspuns:

Desenul este bunicel, iti recomand creion cu carbune pentru desenat.

| Juviia a răspuns:

E doar ok

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

E dragut.
Fata de ce desenez eu.
Nu cred ca ai vrea sa vezi laughing)

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Acum m-ai facut curios happy

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru Mayhem666):

Ce imi faci tu mie. laughing
Iti trimit imediat linkul. happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Hai ca desenezi binisor, imi place in special aia cu Melanie Martinez, dar imi place si prima, care seamana cu solista de la trupa The Pretty Reckless.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu e ea.
O sa fac si cu Taylor.
Inca mai desenez, cand le termin, iti trimit poze, daca vrei. happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Da, sigur ca vreau happy

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru Mayhem666):

Http://i.imgur.com/iVcgKao.jpg

Gata pe ziua de azi. Imi e somn. :))

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Au iesit bine.
Daca ti-e somn, atunci noapte buna happy

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru Mayhem666):

Si tie. happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Mersi, dar eu mai stau treaz, ca acum ma apuc sa citesc o manga numita ten counts.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru Mayhem666):

Si eu mai stau.
Trebuie sa repet o coregrafie. straight face

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Maine as incerca sa desenez asa ceva :
http://imgur.com/gallery/RpEss
Crezi ca o sa imi iasa?
Dar totusi pare cam greu de desenat, s-ar putea sa ma razgandesc si sa nu il mai desenez deocamdata.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru Mayhem666):

O sa iti iasa. happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Uite cum a iesit :
http://animelover95.imgur.com/all/
Hartia este putin cam sifonata.

| Silent3025 a răspuns:

Bunicel desenul! iar daca vrei sa progresezi, de ce nu te inscrii la niste cursuri de desen sau desen in creion si carbune?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Silent3025):

Deja am o gramada din timp ocupat, cu facultatea, nu am timp si de alte cursuri, am in unele zile de la 8 dimineata pana la 6 seara, si nu prea mai am timp si de altceva, chiar mi-ar placea sa iau niste cursuri de desenat, dar stau foarte prost cu timpul, acum am avut timp sa desenez, pentru ca sunt in vacanta de iarna. Da, eu am luat vacanta mai devreme laughing
Dar, multumesc pentru sfaturi happy

| IrisMisaki21 a răspuns:

Hm,e bunicel, trebuie sa exersezi forma fetei, (sau asa vrei tu sa fie) incearca sa faci un contrast de umbre si lumina (ai putea sa folosesti un creion 8B si sa fie culorile mai puternice) si, data viitoare deseneaza pe o foaie alba, arata mai bine.winking

| Mayhem666 a răspuns (pentru IrisMisaki21):

Multumesc pentru sfaturiwinking

| IrisMisaki21 a răspuns (pentru Mayhem666):

Cu placere. happy A da, ai putea sa desenezi fiecare separat: ochi, gura (de mai multe ori) pentru ca asa esti axat doar pe un singur lucru, si sa exersezi, asta e cel mai important.winking

| TheGirlInBlack a răspuns:

Nu prea imi place cum se vede, banuiesc, ca in realitate se vede mai bine.

| Mayhem666 a răspuns (pentru TheGirlInBlack):

Da, in realitate se vede mult mai bine, acolo se vede asa din cauza luminii.