| yumi_1689 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu o problema ...imi place mult japoneza... si cand incerc sa treduc din romana in japoneza (pe google ) imi apar nijthe patratzele in loc sa-mi apara literele japoneze stie ceva dc si vreo rezolvare? thx :*

Răspuns Câştigător
| Minerva_3620 a răspuns:

Instaleaza fonturile japoneze din Control Panel > Region and language > Keyboards and languages > Install/Uninstall languages.
Asa e pe Windows 7, pe XP cam tot ceva in genul trebuie sa fie, te descurci tu. thinking

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pai, asa vorbesc japonezii : cu "nijthe" patratele! Sunt surprins ca nu stiai laughing Rezolvarea e simpla : traduci patratelele in romana!

| DeXxa a răspuns:

Stii cum arata literele japoneze?