| Fataaiaanonima4567 a întrebat:

Hey TPU! Nu știu care dintre voi are frica asta care le reproduc petardele, în special astea mai mari. Azi eram afara și o persoana a dat o petarda destul de mare la câțiva m de mine și m-am speriat pentru că nu văzusem că vrea să dea. Și dintr-o dată aud o pocnitura puternica și văd o lumină puternică în mijloc și în jur doar negru. M-am speriat ce-i drept. Mi-a afectat cu ceva privirea? Vad că nu am nimic, doar m-am speriat atunci. Păreri? E normal că am văzut așa? Din cate știu petardele fac și o lumina când o dai deci... Doar că vedeam în jurul luminii negru, asta doar pentru câteva sec cat a dat petarda. Păreri?:/ Are ceva daca m-am speriat destul de tare?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"care dintre voi mare are frica asta care le reproduc petarzile"

spuneam că te ajut: iar ai scris anapoda. Pluralul de la petardă, pe la tine e PETĂRZI?

Nu mai spun că exprimarea (logica propoziției citate) e la nivel subteran.

Ei vezi că iar te-am ajutat? Cum spui frumos?

| Kaonashii a răspuns:

Cred ca ai avut un mic atac de panica mai degraba

| Amalia442 a răspuns:

Nu ai nimic la ochi, e normal. Flacar ti-a fost direct in fata si de aceea nu ai mai vazut nimic in jur. Exact cum e cand mergi cu masina si vine unul din fata cu faza lunga pe noapte, cu cat se apropie nu vezi nimic decat lumina de la faruri. Te-ai speriat pentru ca nu ai stiu ca a dat petarda.

| Fataaiaanonima4567 explică (pentru Amalia442):

Bine, mulțumesc pentru raspuns. happy

| Fataaiaanonima4567 explică:

Mai are frica* mă scuzati