| TheHobbitHere a întrebat:

port un aparat dentar fix și mi s a desprins acea sarma de un bracket. Cum o pot pune la loc?

Răspuns Câştigător
| Berk25G a răspuns:

Si eu am apart, si mi s-a intamplat si mie acelasi lucru, ai de ales intre doua lucruri :
1. Vezi ca bracket-ul are o gaurica mica pe unde intra sarma, incerca sa o bagi la loc ( asta daca bracket-ul este unul dintre cei de la margini, nu cei din mijloc ), insa nu iti recomand;
2. Du-te la medicul dentar ce ti-a pus aparatul, si spune-i atunci cand te duci sa ti-l mai stranga sau daca nu mai rezisti, adica te enerveaza, fă o programare spunandu-i cauza;
***Sper ca ti-am fost de folos***