| Ely3434 a întrebat:

Pot sa port ochelari si lentile colorate ( fara dioptrii ) in acelasi timp? Eu am fata galbuie ( sunt creola sau cum? ). Am fata ovala, buze groase, ochii mari caprui inchis,cateodata si negrii, sprancene groase, parul des, undulat-cret, castaniu. Ce culoare m-ar prinde bine la lentile daca pot purta ( o sa ma duc la medic )? Eu as vrea negrii. Albastrii as vrea dar nu o sa-mi stea bine, daca eram mai alba la fata, da. Verzi nu prea imi plac, si nu vreau sa ma schimb radical. Dau fundita :*

1 răspuns:
| nicols a răspuns:

Buna Ely, In primul rand pentru a purta lentile ( fie ele si colorate ) trebuie sa mergi la medic. Lentiele au 2 parametri de care trebuie sa tii cont atunci cand le achizitionezi si evident si de materialul din care sunt facute, pentru a vedea daca ochiul tau le tolereaza. Poti purta ochelari peste lentile colorate, insa poti totodata incerca si lentilele cu dioptrie, pentru a scapa de ochelari. Ocazional este bine sa mai faci cate o schimbare. SI daca tot mergi la medic si iti masoara ochiul sa iti spuna si ce dioptrie sa alegi la lentile. Iar pentru culoare, cred ca verde te-ar prinde cel mai bine, la cum te-ai descris tu. Sau variatii de verde-gri. Unele magazine ofera si lentile - tester, pentru testarea culorii potrivite. Incearca pe www.medlens.ro, au lentile colorate de calitate si cu dioptrie si fara. Sper sa iti fie de folos informatia!

Întrebări recente