| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,

Stiti momentul acela cand te intreaba cineva daca asculti manele, tu ii spui ca nu si el iti baga replica aia "dar la nunti nu asculti?"?

Nici macar nu se pune. Muzica de la nunta nu e ceva ce decid invitatii, deci la fel de bine mirii pot sa puna Sushi Maki la maxim... asta nu inseamna ca noi ascultam Sushi Maki. Auzim, dar nu ascultam. Nu putem sa ne punem dopuri in urechi totusi... Corect?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Corect.
Intrebarea "asculti... " se refera la faptul ca esti sau nu fanul unui gen de muzica. Daca nu esti fan, nu inseamna ca urasti genul, sau ca nu l-ai auzit niciodata. Inseamna doar ca nu cauti genul ala, nu il asculti din proprie initiativa, nu te intereseaza.
Sunt exagerati si cei care insista ca "toata lumea" e manelista, si cei care "sunt impotriva" manelelelor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa inteleg ca ai nevoie de un eventual acrod al nostru asupra parerii tale, pentru a te simti mai bine? Si aceasta... intrebare a venit in urma unei dispute ale tale cu cineva anume pe tema asta? Oare asa sa fie? thinking

Da, ai dreptate, oarecum. Persoana respectiva se refera daca asculti in general manele (ca de auzit le auzi), si nu asculti, deci inseamna ca nu asculti. Dar pana la urma nu conteaza ce crede altcineva despre tine, atat timp cat stii tu care este adevarul.

| CostinAlamariu a răspuns:

Foarte corect ce spui dar te astepti de la cineva care asculta manele sa gandeasca logic?

| zilog a răspuns:

Nu merg la nuțile jegoșilor ce pun manele la nuntă
nu am prieteni care pun manele la nuntă
am fost la 20 de nunți in ultimii 20 ani și nici măcar la una singura nu s-a pus manele
ci muzica PENTICOSCTALA, BAPTISTA, MUZICA CRESTINA,
chiar si muzica populară dar nu manele!