| TheCriminal91 a întrebat:

va rog ajutati-ma! Deci cand eram mai mica asa de vreo 6-8 ani mi-am taiat sprancenele cu foarfeca pentru ca nu-mi placeau si acum regret.Sa precizez ca am 12 ani si am folosit ulei de ricin vreo 2-3 luni si dupa am folosit ceva solutie speciala de sprancene vreo 1 luna si nu prea pare ca a functionat.Precizez ca eu am si parul mai deschis asa un roscat blond deci sprancenele au cam aceeasi culoare. Daca te uiti atent ele se vad dar nu asa tare dar daca este la lumina sau alea atunci zici ca devin transparente.Va rog as vrea ceva ce sa ajute sa creasca repede in cel putin 1 luna si vreau sa-mi zica asta persoane care au folosit produse si le-au mers.Va rog mult.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu am făcut acelaşi lucru acum 5 ani în urmă: mi-am tăiat sprâncenele cu foarfeca deşi nu era cazul. Am făcut-o pentru că aşa văzusem într-un tutorial pe Youtube, în fine. Atunci am apelat la o soluţie radicală: mi-am pensat toate firele până n-a mai rămas nici unul. E o măsură radicală dar numai aşa firele vor creşte iarăşi din rădăcină exact la lungimea care au fost.
Nu-ţi cer să apelezi şi tu la această metodă radicală, mai ales că acum începi şcoala şi vei fi între colegi, dar dacă totuşi ai alege să o faci, te poţi contura până îţi cresc sprâncenele cu un creion din acela, dar să nu fie prea închis la culoare ca să nu ieşi în evidenţă, ci poţi opta pentru un maroniu deschis, în tonul culorii tale de păr.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am eu niște ulei pentru mustață, dacă îmi dai adresa, e gratuit.

| LPCTSTR a răspuns:

Ce relevanta exista intr-o prostie facuta acum 5 ani?
Sprancenele cresc la loc ca si parul, nu inteleg ce vrei sa spui.

| SataniccBichh a răspuns:

De ce ai regreta ca ți ai tăiat sprâncenele cu 5 ani în urma? E clar ca au crescut la loc. Dacă nu îți plac asa, da cu fard pe ele.