| anonim_4396 a întrebat:

Voiam sa va intreb daca este un lucru normal sa iti faci dusmani in lumea virtuala? Stiu ca in lumea reala oamenii isi fac destul de multi dusmani, dar in lumea virtuala, totul pare mai usor, dar totusi, tot ne facem dusmani. Voi aveti dusmani in lumea virtuala? Sau aici pe TPU? Sunt doar curios.

39 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Evit conflictele pe internet.
Mi se pare urât să nu cunoști omul în realitate și să porți ură pe el, când la fel de bine poți evita eventualele dispute, în primul rând pentru că gândim și acționăm diferit.
Baftă!

| Doub a răspuns:

"Şi când moor am valoare, la sicriu fac buzunare, să vadă duşmanii bine, că m-iau banii după mineee."
Mare om, mare caracter

Nuuu, nu am, toată lumea mă iubeşte. love struck

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doub):

Eu nu te iubesc.

| Doub a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu e nevoie să te ascunzi, e ok. sad

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doub):

Sunt un om sincer.

| Doub a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Ne măsuram gradul de sinceritate sau ce facem aici?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doub):

Ne tragem de șireturi.

| Doub a răspuns (pentru ShaOfHatred):

N-am, îmi dai şi mie unele, pls?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doub):

Sigur,facem jumi juma'.

| Doub a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Awwe :3

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doub):

Ce fericita ii micuța fetiță:3

| Doub a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Ca un raton care a scăpat din a fi călcat de un elefant :333

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doub):

Vai câtă fericire. Imi plac ratonii.

| Doub a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Şi mieeeeee

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doub):

Vorbim aici si numa umplem spatiu.

| Doub a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Trebuie să facă cineva şi treaba asta super complicată, nu?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doub):

Adevarat. Daca nu noi, atunci cine?

| Doub a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Exxact

| Florentina9210 a răspuns:

Mi-am facut si eu cativa. Uni voiau sa ma bata, ca vezi chestie, m-am bagat in relatiile unora, impresii false.
Altele ca de ce le dau like la pozele iubitilor lor. Fel si fel de persoane cu probleme.
De obicei, nu stau la discutii cu o persoana daca vad ca nu am ce sa scot din ea, ii dau block si la revedere!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Bine faci, pe facebook si eu fac la fel.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu numai pe fb ci si pe alte retele. Ignor/Block si pa!

| Oana92 a răspuns:

E normal sa apara diferente de opinii si in lumea virtuala. Ba chiar e mai usor sa iti atragi antipatii pentru ca tinzi sa fii mai dezlegat la limba si sa le spui tuturor ce ai de zis pentru ca in fond nu prea pierzi nimic.

E mult spus ca am dusmani in lumea virtuala, dar pe TPU exista cativa useri care nu pot tasta de raspunsurile mele si dau fuguta la admin sa ma parasca laughing Si exista si useri pe care nu ii pot suferi nici eu si care mi se par ....batuti in cap.

| WaterDrop a răspuns:

Cu siguranta se vor gasi pretutindeni persoane care sa te urasca pentru ca esti peste ei la orice capitol.Este perfect normal fie ca se intampla in viata de zi cu zi sau in mediul online pentru ca oamenii sunt oameni si nu se transforma in zane cand stau pe internet.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru WaterDrop):

Vrei sa ne batem?rolling on the floor))

Alte răspunsuri
| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Mayhem666):

Uita-te la raspunsurile date de mine la gaming apoi sa spui ca dau random happy.

Alte răspunsuri
| ShaOfHatred a răspuns:

Pai,evident ca nu toata lumea te poate iubi, si multi nu te cunosc indeajuns cat sa nu te urasca. Mie mi-au dat block unele persoane si nici macar nu le-am raspuns la ceva.Nu stiu, poate e fata mea de vina.
Daca iti faci dusmani virtuali nu e capat de lume. Fa ca mine, sa nu-ti pese cine te uraste si de ce.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Pentru ca esti ciudatlaughing

Alte răspunsuri
| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Mayhem666):

Mi-am dat seama. De aia am intrebatlaughing Dar eu nu sunt dusmanul tau rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Nu are rost,daca vezi ca cineva e prostut, ignora-l, chiar si pe TPU poti sa ignori un utilizator, si aia e.
Si nu, nu am dusmani, doar oameni de care mi-e greata, si nu interactionez cu ei.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca nu!
Eu incerc sa nu-mi bat joc de nimeni, chiar daca uneori o mai dau in ironii (mai usoare...)sau incerc sa trezesc pe cineva la realitate trantindu-i in fata proriul adevar, sau "mustrandu-l" putin pentru indreptare....insa unii nu inteleg....si o iau cu "dusmaniile".
Personal, nu consider ca am dusmani...da' ce stiu eu...
Adica reali am, virtuali habar-n-am!
(Stii ce am sa fac am sa pun o intrebare, aici pe TPU si am sa-i rog ( doar pe dusmanii mei virtuali) sa-mi faca dedicatii happy sa vedem cine "nu ma are la corazon" happy raspunzandu-mi la "intrebarea-dedicatie" data anume pentru a-mi felicita dusmanii happy happy happy

| MistretulPufos a răspuns:

Daca vrei pot sa fiu dusmanul tauwinking

| Mayhem666 a răspuns (pentru MistretulPufos):

Nu vreau sa am dusmani, dar pe cei care mi-i fac, mi-i fac din greseala.

| UzOm a răspuns:

Eu sunt mai șmecher. Am mai mulți dușmani virtual decât în realitate.

| RagnarokR a răspuns:

Eh, e super simplu! eu am raspuns la o intrebare si ma pomenesc ca un utilizator, nu cel care a pus intrebarea sau care a fost provocat in vreun fel, imi da ceva comment si de asemenea, imi da ignor.

Asta a fost un record la hateri. ar trebui omu sa primeasca o medalie.

deci daca e normal. pai nah, si in spatiul virtual tot oamenii pe care ii vezi in spatiul real sunt. daca in realitate ei pot fi dusmanii cuiva, crezi ca in spatiul virtual se schimba? tot aceeasi raman.
deci, cat timp e vorba de oameni, aceste fiinte ce pot oferi ura si rautate cel mai usor si cu cea mai mare placere, este normal sa iti poti face dusmani in mod virtual la fel de usor cum iti faci si real. ce sa si faci.

| infinitespiral a răspuns:

Nu stiu daca e normal sau nu dar in orice caz, nu cred ca exista vreo persoana care sa fie placuta de toata lumea, fie ca e vorba de viata reala sau virtuala.