| anonim_4396 a întrebat:

Ma uimiti cat de ipocriti puteti fi unii dintre voi. Si ma tot intreb de ce? Ma tot uit la raspunsuri de la intrebari in genul "ce medie aveti pe semestrul nu-stiu-care" si ma minunez. Da o ducem bine domn'le la capitolul "educatie". Numai medii peste 9.50 si totusi suntem pe ultimul loc in Europa la capitolul asta.

Ceea ce nu inteleg eu este, de ce va chinuiti sa fiti cineva pe internet, ci nu in viata reala? E mai importanta lumea asta virtuala pentru voi decat cea reala? De ce mintit cand oricum sunteti sub anonimat? Si nu imi spuneti acum ca nu e adevarat si ca 90% dintre voi aveti medii peste 9.50 ca asta nu pot sa o cred avand in vedere situatia din Romania.

Răspuns Câştigător
| alexandraalis a răspuns:

Iti spun eu ce medii sunt, cele mai multe sunt de 6. Putine sunt mediile de peste 8 si stiu ce spun pentru ca le vad in fiecare an.
Am vazut si notele de la examenul de bacalaureat, de exemplu initial nota 3 la matematica, apoi in urma contestatiei nota 2, 50.
Asta se intampla in anul 2011.
Acum sa ma intorc in timp in anul 1990, 1995, 2000, mediile din gimnaziu 8-9, la examenul de bacalaureat 8; 9; 9, 50.
Erau si atunci medii mici, dar nu ca acum.
Pentru mine internetul este ca o vraja, poti fi cine vrei, daca nu vrei sa-ti afle cineva identitatea.
Imi pare rau de acesti copii, isi pierd copilaria in fata calculatorului, nu stiu sa se joace, sa se plimbe in aer liber.
Asta este frumusetea copilariei.
Imi aduc aminte de copilarie, de jocurile noastre: pitulatea, elasticul, magarusul, volei, tenis, fotbal, plimbari la zoo, in parculet, prin padure dupa ghiocei, viorele, cocorai.
Acum vad fete de 13, 14 ani interesate de sex, la varsta asta noi ne jucam cu papusa.
Fete la varsta de 17 ani care devin mamici.
Si mie imi este dor de copilarie, o perioada frumoasa in care nu aveam griji.
Un sfat pentru fete: bucurati-va de copilarie, este o perioada scurta, femeie poti fi toata viata.