| Anyo1988 a întrebat:

Salutare all, cred ca este prima mea intrebare si probabil singura pe care o voi adresa (nu stiu sigur) insa is curios si chiar voiam sa intreb ce parere aveti si voi. In caz de razboi stiu ca vor lua in armata pe toti romanii intre anumite varste insa intrebarea e, pe tigani sau puscariasi ii va lua in razboi armata? Eu sunt destul de sigur ca nu. Si daca nu, atunci eu de ce m-as duce? Pentru ce sa apar tara pentru puscariasi si pentru tigani? Fara suparare dar as prefera sa nu apar nimic in cazul asta, nu sunt rasist sau ceva insa multi tigani fac tara de ras pe unde sunt si fac numai tampenii pe oriunde sunt chiar si in tara fac numai ilegalitati iar de puscariasi nu mai vine vorba, de asta sunt unde sunt. Deci nu stiu ce sa zic, da, nu mi se pare corect deloc, voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Normal că îi ia. Sunt tot cetățeni români. Ucraina a dat drumul și la deținuți și i-a trimis în prima linie a frontului, în zonele cele mai periculoase să își ispășească pedeapsa. Mi se pare o idee foarte bună să trimiți deținuții în zonele periculoase, ăștia sunt căliți în pușcărie și sunt în stare să facă ceva, mai degrabă decât unul care abia face 3 flotări.

| Mayhem666 a răspuns:

Ce nu mi se pare mie corect e ca tinerii inocenti trebuie sa plateasca posibil cu viata pentru tampeniile pe care toti politicienii aia bosorogi le fac.
Daca tot le place sa se bage atata in ****, sa se scoata singuri din el, nu sa ne puna pe noi sa murim ca sa poata ei sa mai traiasca in pace aia putini ani pe care ii mai au.

| Anyo1988 explică (pentru Mayhem666):

Da ar fi si asta nedrept pe langa cele mentionate de mine happy cred ca am uitat sa mentionez happy deci inca un motiv in plus pentru care nu as merge la razboi nici daca m-ar platii sad

| 1997onur a răspuns:

Eu unul ma duc daca sunt chemat nu as vrea ca Romania sa sufere.

| Anyo1988 explică (pentru 1997onur):

Este bine ca exista si dornici. respect