| anonim_4396 a întrebat:

Voiam sa va intreb daca este un lucru normal sa iti faci dusmani in lumea virtuala? Stiu ca in lumea reala oamenii isi fac destul de multi dusmani, dar in lumea virtuala, totul pare mai usor, dar totusi, tot ne facem dusmani. Voi aveti dusmani in lumea virtuala? Sau aici pe TPU? Sunt doar curios.

39 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

E normal sa apara diferente de opinii si in lumea virtuala. Ba chiar e mai usor sa iti atragi antipatii pentru ca tinzi sa fii mai dezlegat la limba si sa le spui tuturor ce ai de zis pentru ca in fond nu prea pierzi nimic.

E mult spus ca am dusmani in lumea virtuala, dar pe TPU exista cativa useri care nu pot tasta de raspunsurile mele si dau fuguta la admin sa ma parasca laughing Si exista si useri pe care nu ii pot suferi nici eu si care mi se par ....batuti in cap.

| Musique a răspuns:

Evit conflictele pe internet.
Mi se pare urât să nu cunoști omul în realitate și să porți ură pe el, când la fel de bine poți evita eventualele dispute, în primul rând pentru că gândim și acționăm diferit.
Baftă!

| UzOm a răspuns:

Eu sunt mai șmecher. Am mai mulți dușmani virtual decât în realitate.

| infinitespiral a răspuns:

Nu stiu daca e normal sau nu dar in orice caz, nu cred ca exista vreo persoana care sa fie placuta de toata lumea, fie ca e vorba de viata reala sau virtuala.

| RagnarokR a răspuns:

Eh, e super simplu! eu am raspuns la o intrebare si ma pomenesc ca un utilizator, nu cel care a pus intrebarea sau care a fost provocat in vreun fel, imi da ceva comment si de asemenea, imi da ignor.

Asta a fost un record la hateri. ar trebui omu sa primeasca o medalie.

deci daca e normal. pai nah, si in spatiul virtual tot oamenii pe care ii vezi in spatiul real sunt. daca in realitate ei pot fi dusmanii cuiva, crezi ca in spatiul virtual se schimba? tot aceeasi raman.
deci, cat timp e vorba de oameni, aceste fiinte ce pot oferi ura si rautate cel mai usor si cu cea mai mare placere, este normal sa iti poti face dusmani in mod virtual la fel de usor cum iti faci si real. ce sa si faci.

| MistretulPufos a răspuns:

Daca vrei pot sa fiu dusmanul tauwinking

| Mayhem666 a răspuns (pentru MistretulPufos):

Nu vreau sa am dusmani, dar pe cei care mi-i fac, mi-i fac din greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Nu are rost,daca vezi ca cineva e prostut, ignora-l, chiar si pe TPU poti sa ignori un utilizator, si aia e.
Si nu, nu am dusmani, doar oameni de care mi-e greata, si nu interactionez cu ei.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca nu!
Eu incerc sa nu-mi bat joc de nimeni, chiar daca uneori o mai dau in ironii (mai usoare...)sau incerc sa trezesc pe cineva la realitate trantindu-i in fata proriul adevar, sau "mustrandu-l" putin pentru indreptare....insa unii nu inteleg....si o iau cu "dusmaniile".
Personal, nu consider ca am dusmani...da' ce stiu eu...
Adica reali am, virtuali habar-n-am!
(Stii ce am sa fac am sa pun o intrebare, aici pe TPU si am sa-i rog ( doar pe dusmanii mei virtuali) sa-mi faca dedicatii happy sa vedem cine "nu ma are la corazon" happy raspunzandu-mi la "intrebarea-dedicatie" data anume pentru a-mi felicita dusmanii happy happy happy