| metallica666 a întrebat:

Hey! vreau parerile voastre: ce credeti despre genurile de muzica: Rock, Metal, Hardcore, Death-Metal, Trash', Heavy'... si cum priviti tinerii care asculta asemenea stiluri? friu liber opiniilor

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Majoritatea genurilor de mai sus imi plac, in special Rock, heavy metal.Imi plac pentru ca au mesaj,dar imi mai place si symphonic metal (Nightwish:X)
Nu am nimic cu tinerii care asculta asemenea stiluri,bineinteles,toti suntem liberi sa ascultam ce genuri de muzica vrem(fara manele,ala nu e gen de muzica,prea multe bauturi,sex,droguri,si chestii de genul,ce inveti din ele? De fapt mai bine nici nu le asculti,pe mine una ma distreaza,e tortura pentru urechi). Sincer nu imi plac tinerii care asculta Justin Bieber(si se cred ff smecheri,cei mai smecherii,ca JB e fain, e idolul lor, ca e frumos.si alte tampenii) Inna,Spike,Puya(d-asta ce sa mai zic,asculta-i melodia Undeva-n Balcani live la RMA ca iti vei rupe parul din cap si brusc vei simti ca iti vine sa dai cu monitorul pe geam,dar iti vei aduce aminte ca tu ai muzica buna in el si e pacat de ea).Nu am nimic cu nimeni,dar astia ma enerveaza,pentru ca asculta niste porcarii si cred ca e muzica adevarata,si daca le pui Bon Jovi sau alte formatii legendare,,aa ca nu,ce e asta? Bleachs", ma scoate din minti, si uni se mai si lauda pe tema asta.Mai sunt uni care sustin,persista, cum ca Justin Bieber ar canta rock(cand aud asta chiar imi vine sa plang).Dar, ce sa le faci la copilele de 11-12 ani.de restul ce sa mai zic,de fapt doar un lucru pot sa mai zic, fiecare cu gusturile lui,cu genurile lui, cu...ce ii place lui, ce pot sa mai zic.

Succes

8 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Muzica e muzica! Fiecare are dreptul sa asculte ce muzica ii place. Nu poti judeca un om dupa faptul ca ii place rock sau death-metal.

| magda_2539 a răspuns:

Sincer,mie nu-mi place niciunul din genurile de mai sus... ma agita astfel de melodii. laughing stiu ca pare banal dar chiar ma fac sa devin foarte agitata. respect pe ceilalti si nu-i judec pentru alegerile lor. fiecare avem genul nostru, stilul nostru, personalitatea noastra! happy tie ce gen iti place?

| SorriX a răspuns:

Eu desi sunt a sasea si s-ar putea ca parerea mea sa ti se para nesanatoasa, chiar sunt genurile mele preferate laughing Cat despre cei care asculta muzica in genu', e clar ca nu am nimic cu ei. Oricum, muzica e muzica, asculti ce vrei, indiferent ca e cel mai de prost gust gen big grin

| Smile_9049 a răspuns:

Ador metal'ul, oricare ar fi el'. Practic, muzica si versurile sunt drogul meu.Parere...sincer majortiatea care asculta aceste genuri sunt oarecum diferiti.Am cunoscut multe persoane(printre care ma numar si eu)iar in general cele care asculta si inteleg astfel de genuri sunt ceva mai dezvoltate psihic si chiar destul de mature. Diferentele dintre manelisti si metalisti sunt evident, ma refer intelectual.Desi sunt multi care se folosesc de genurile acestea doar pentru a se batai, exista si cei care asculta si savureaza fiecare vers, nota a chitarei.Keep on rocking!

| rockaholic a răspuns:

Muzica aceasta este viata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca Rock cu toate genurile adica Punk,Metal, Rep-ROck, etc... sunt { PT MINE} idiale.De ce? Pentru ca rocku nu-i ca popul numa sa il askulti rokul trebuie si inteles. Tineri care asculta rock? Pai eu cred ca ei il asculta pentru ca le place dar muzica rock e perfecta pentru diverse sporturi extreme.

| IFever a răspuns:

Ok,eu chiar sunt ultimul.In prim plan, Rockul include sugenurile mentionate de tine.Parerea mea e ca rockul este o muzica foarte buna,necesita mult talent sa fie cantata, compusa(nu poti pune un incult care nu stie sa cante la chitara, tobe, bass si voce sa iti faca o piesa rock, metal etc.)Necesita un psihic foarte bine dezvoltat pentru a fi inteles in mod corect.Eu personal ascult heavy metal/metalcore,in general Bullet for My valentine, Metallica, Mercenary etc.II ador, pentru simplul fapt ca stiu sa faca muzica, sunt geniali.Jos palaria.By the way, epntru toti manelarii infecti: nu comentati daca nu stiti despre ce vorbiti!

| Punky_8979 a răspuns:

Bine's ultima da si cethinking
Daca'mi plac genurile astea de muzica se accepta:X
Mei trebuie s'o zic,prea putini asculta muzica buna!(adica punk, rock, Death-Metal...)toti is acum cu rapu' plibig grin(scuze expr.)
Astia scot 567890 mel. pe luna si dupa ce o asc de 10 ori o arunci la gunoilaughing
Pe cand Nirvana sau trupele astea legendare se asculta si acum!\m/ Nu ai cum sa te plictisesti de o muzica BUNA!
Respect celor care asc. genurile astea de muzica\m/, Macar noi sa schimbam lumea in ceva mai bun!\m/
Byyyewave(mi-a facut mica onoare sa comentez si eu\m/).