| RorySan a întrebat:

Hi
as vrea si eu un site unde pot gasi retete japoneze impreuna cu reteta respectiva
Multumesc

8 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Nu mai bine te uiți la Shokugeki no Souma (Food Wars!)... dacă ești atentă poate vei prinde și ceva rețete mai simple, sunt destul de detaliate!

Dar singurul lucru clar, este că te va lua foamea garantat, deci să ai ceva la îndemână pe parcursul vizionării! xD

Deci dacă-ți place bucătăria japoneză, clar animeul ăsta e pentru tine! ^.^
P.S.: Uite și un AMV ( https://www.youtube.com/watch?v=52I9acsPOik )

| RorySan explică (pentru HandaSei):

Imi place foarte mult.
Dupa ce termin de vizionat anime-ul pe care l-am inceput sigur la acest o sa ma uit
Mersi mult

| LuluOneMillion a răspuns:

Mie imi place sa fac omurice in stil japonez, desi vine din Coreea. E super buna, imi fac cam odata pe luna.

| RorySan explică (pentru LuluOneMillion):

Mersi
Cand ma uitam prin anime mai vedem ceva gen de preparare mereu am spus ca o sa incerc dar cu timpul am uitat
Mersi mult
Cand de curand am sa o incerc ^_^

| RorySan explică (pentru LuluOneMillion):

Dar tu ce tip de orez folosesti?

| LuluOneMillion a răspuns (pentru RorySan):

Depinde ce gasesc ca am diferite tipuri. Bob lung mai mult. Pentru omurice folosesc doar pui, orez, ketchup, oua, sare, piper si ar mai trebui sos se soia si ceapa. In rest mai poti adauga ce vrei legume, maioneza, alte sosuri, depinde de preferinte.

| RorySan explică (pentru LuluOneMillion):

Mersi ^_^

| cAn0n a răspuns:

Http://www.gustos.ro/retete-traditionale/japonia de aici si iti alegi tu care vrei