| AditzaAditsssa a întrebat:

Hi TPU! Funda pentru cele mai multe si mai frumoase mesaje de sarbatori!

Răspuns Câştigător
| Alle15 a răspuns:

Sa aveti parte de un Craciun deosebit, iar Mosul sa fie mai darnic anul acesta decat anul trecut si sa va aduca absolut tot ce va doriti. Sarbatori fericite!

Mireasma bradului si a cozonacilor sa va umple casa de o atmosfera de sarbatoare, plina de buna dispozitie si afectiune fata de cei dragi. La multi ani!

Noul an sa vina incarcat de reusite si impliniri, iar esecurile si problemele sa fuga de tine. Fie ca perioada sarbatorilor sa iti ofere energia necesara pentru intregul an!

Eu iti urez multa sanatate, pentru ca daca o ai, toate celelalte vin de la sine: bani, fericire, reusite, prieteni, buna dispozitie si… absolut tot ce iti doresti. Asa ca Mosul e mai darnic decat credeai. Sarbatori frumoase!

Noaptea dintre ani sa fie una unica si sa ti-o amintesti tot anul. Sa te distrezi de minune alaturi de prieteni si familie. Sarbatori minunate!

Zilele Craciunului sa va aduca bucurii in suflet, o masa imbelsugata, cadouri sub brad si persoana draga alaturi. La multi ani, multi bani si si mai multa fericire!

Fie ca anul acesta sa primesti cadoul pe care il ravnesti de un an intreg. In afara lui, iti doresc sa ai parte de sanatate, fericire, bucurii si multi prieteni. Sarbatori deosebite!

Un an nou de 10 ori mai bun decat cel care a trecut, reusite de 20 de ori mai multe, bani de 30 de ori mai numerosi, sanatate de 40 de ori mai trainica si cadouri cat cuprinde. La multi ani!

Imi doresc (pentru tine) sa vina Mosul cu toate cadourile restante de anii trecuti, la care sa se adauge cele de anul acesta, plus cele pe care ti le doresti pentru viitor. O sa ma intrebi: si la anul ce mai primesc? Pai la anul ne mutam in Laponia, in tara lui Mos Craciun!

Noaptea de Ajun sa fie una feerica, cu vise fumoase si linistitoare. Ne vedem dimineata. Abia astept sa desfacem cadourile impreuna. Sarbatori fericite!

Sa ai parte de sarbatori minunate alaturi de cei dragi, cu multe bucurii, sanatate si liniste in suflet. Fie ca darurile primite si persoanele din jur sa iti ofere amintiri de nepretuit. La multi ani!
Fie ca perioada sarbatorilor sa fie una feerica, in care sa uiti de toate grijile, supararile sau dezamagirile tale. Asa ca nu uita: in aceasta perioada nu ai voie sa fii trist! Multe bucurii, impliniri si voie buna! Pont: nu uita ca vine si Mos Craciun…

Doar odata pe an vine Mosul, asa ca scrie-i lui tot ceea ce iti doresti si iti sta pe suflet. Crede-ma ca el exista cu adevarat! Craciun fericit!

De Craciun lasa dragostea si armonia sa-ti cuprinda sufletul… Daruieste celor din jur un gand bun, o urare sincera, un strop de fericire, iar Mosul cu siguranta nu te va uita! La multi ani!
Magia Sarbatorilor de Iarna sa va incalzeasca sufletele, sa va deschida inimile spre iubire, credinta si iertare. Sa fim mai buni, sa ne bucuram de frumusetea lucrurilor si sa daruim iubire celor dragi! Sarbatori fericite!

Daca sunteti in pana de inspiratie, va oferim mesaje de Craciun pe care le puteti trimite celor dragi. Craciun fericit!

Cu ocazia Nasterii Domnului, va doresc, tie si familiei tale, multa sanatate, pace, bucurie si toate cele bune!

Miros de brad, parfum de flori, bat la geam colindatori, clipesc pe cer mii de culori, acum si-n anii urmatori!

Bucuria vine din lucrurile marunte, linistea din suflet, iar caldura din inima. Iti doresc sa le ai pe toate, alaturi de familia ta! Sarbatori fericite!

Fie ca un fulg de nea razlet si vesel sa bata-n usa casei tale si sa-ti aduca bucurii si lumina in seara Sfanta de Craciun.

Raza de lumina de la Betleem sa se aprinda in casa, iar sarbatoarea Nasterii Domnului si Anului Nou sa va aduca sanatate si pace sufleteasca tuturor!

Nu avem nevoie de multe ca sa fim fericiti de Craciun… doar unul de celalalt.

A venit Craciunul… zambeste, viseaza, pune-ti dorinte, e vremea sa credem in magia zilelor de sarbatoare! Craciun Fericit!

De Craciun este momentul sa uitam de griji si suparari, sa iertam si sa iubim si sa ne amintim ca nu suntem niciodata singuri!

Asemeni stelei care a calauzit magii catre Iisus, asa sa te calauzeasca Dumnezeu catre fericire!

Colinde si colinduri frumoase, Craciun sfant in pace, cu bucurii si un An Nou incarcat in impliniri frumoase. LA MULTI ANI!

Craciun Fericit! Mosul sa fie darnic, liniste sufleteasca si intelegere de sarbatori! La Multi Ani!

Un plinset a trezit intreaga lume. O nastere a schimbat istoria. O viata a facut diferenta. Fie ca cel nascut in iesle sa va umple inimile de bucurie.

Sunt nerabdator sa petrec inca o data sarbatorile de iarna cu tine. Ma simt ca intr-o poveste, sunt fermecat sa am in preajma mea o fiinta atat de magica intr-o perioada magica a anului.

De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun!

In perioada asta a anului vreau sa-ti spun ca singura magie pe care o simt nu e cea a Craciunului, ci magia ta… Te iubesc si vreau sa-mi petrec toate zilele de Craciun cu tine!

Acum, cind sarbatorile crestine se apropie cu repeziciune iti doresc: pace in suflet, bucurie fara margini, sanatate cat cuprinde, credinta in bine.

Fie ca anul care incepe sa ti se astearna in cale, poteca neteda, vegheata de stelute norocoase si ingeri balai! Iar dorintele tale, toate-toate sa se implineasca, cate una in fiecare zi…!

La multi ani cu veselie, sanatate pe vecie, casa plina de bucate, dragoste pe saturate, bani la greu, noroc cu carul, ce doriti si sus paharul!

Ori de cate ori petrec timp departe de tine, imi pare ca e timp irosit. Tu dai inteles zilelor vietii mele. N-as putea sa-mi petrec sarbatorile de iarna nicaieri altundeva decat langa tine. Noi doi, multa zapada, ascultand colinde… Nu e nimic mai imbietor.

Sarbatori fericite impreuna cu familia si prietenii, in jurul bradului frumos impodobit. Sa primiti cadourile mult visate si sa pasiti in noul an cu speranta si iubire. La multi ani!

Un Craciun imbelsugat petrecut alaturi de familie si persoanele dragi. Un an nou mult mai bun si cu realizari pe toate planurile. La multi ani si la multi bani!

Craciunul este la fel ca o zi la locul de munca: tu faci toata treaba si tipul ala gras in costum primeste toata aprecierea!

Le voi cumpara copiilor mei cateva baterii de Craciun, cu un biletel pe care va scrie: jucariile nu sunt incluse!

Baiatul meu m-a intrebat: Tata, de ce toti oamenii isi lasa aprinse luminile de Craciun? Si eu i-am raspuns: Ca noi sa ne dam seama unde stau betivii.

Mos Craciun stie cand dormim, stie cand suntem treji. Suna ca si cum Mos Craciun ar avea Facebook.

Beat, fericit! Sunt Craciun.

Tot ce vreau de Craciun esti tu! Glumesc, vreau o masina!

Mos Craciun a avut cea mai buna idee: viziteaza oamenii o data pe an

Nu-ti face griji ce mananci intre Craciun si Anul Nou! Fa-ti griji de ceea ce mananci intre Anul Nou si Craciun!

Cele mai bune cadouri din jurul bradului de Craciun: prezenta unei familii, toata impachetata unul intr-altul.

Sunt impotriva sarbatorilor care ma separ de banii mei!

Stii ca imbatranesti, cand Mos Craciun incepe sa-ti para tanar.

Cel care nu are Craciunul in inima sa nu il va gasi niciodata sub un brad.

Am vazut astazi ceva foarte dragut intr-o vitrina si am vrut sa ti-l cumpar pentru Craciun, dar mi-am dat seama ca era doar reflexia mea.

Draga Mos Craciun, poti sa nu mai ho-ho-ho-esti atata si sa vii sa ma ajuti sa gatesc, sa cos si fac curat?

DND Sunt calare pe cos!

Draga Mos Craciun, tot ce imi doresc de Craciunul asta este sa am un par des si un corp slab si te rog sa nu mai intelegi invers ca anul trecut.

Tocmai i-am cumparat fostei sotii un cadou de Craciun: o matura care vine cu 6 lectii gratuit de zbor.

Draga Mos Craciun, ai putea, anul asta, sa le trimiti haine tuturor acelor fete goale din telefonul lui tati?

Singurul om orb din perioada Craciunului este cel care nu are Craciunul in inima lui.

Un baietel ii scrie lui Mos Craciun: Te rog, trimite-mi o sora. Mosul ii scrie inapoi baietelului: Bine, trimite-mi-o pe mama ta.

Eram atat de sarac cand eram mic, incat daca nu ma trezeam cu o erectie de Craciun, nici nu aveam cu ce sa ma joc.

Ideea mea de Craciun, fie ca este vechi sau modern, este foarte simpla: iubirea fata de ceilalti. Gandeste-te la asta, de ce trebuie sa asteptam sa vina Craciunul pentru asta?

Sarbatori fericite, sper ca te.am fost de ajutorwinking