| Ella_2562 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase (tristete, fericire, dragoste, fite, despartire, emo), dar nu de pe net, vreau inventate de voi.

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Pai in primul rand, nu am avea cum sa le inventam.Nu suntem genii.
-Ma doare ca nu esti,tu cum poti sa traiesti? eu plang si rup din mine sa fiu langa tine
-Pentru ca vreau sa fii aici si sa iti spun cat de mult eu te iubesc!
-You're perfect, yes it's true,but without me you're only you
-Cum sa te pot uita? Nu pot trai in urma ta!
-Stiu ca inca ma iubesti dar vrei sa pleci, si vei pleca... insa numai tu iti doresti, nu asta vrea inima ta.
- Daca n-ar fi ea, nimic nu ar fi, nimic n-ar avea rost, fara ea nu poti trai.
-Toamna din nou, in sufletul meu. Credeam ca o sa fiu langa tine mereu.
-Ganduri mate aruncate departe de toate, nelasate cu speranta sa devina realitate;-j
-Nu ma consoleaza cu nimic cand ma gandesc.Moartea-i doar un drum pe care toti pasesc happy
-Nimic nu doare mai tare, decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.
-Să nu uiţi niciodată că e el în viaţa ta, să nu uiţi că ai pe cineva aproape care să te stranga în braţe în fiecare noapte.
-S-au intamplat destule, nu regret nimic.Am gresit, am mintit,am prostit am fost prostit oh go on
-Nimeni nu stie ce simt.M-am saturat sa ma tot mint
-Stiu ca nu ma mai iubesti, o simt in ochi cand ma privesti
-Numele tau, e in sufletul meu. orice s-ar intampla!
- Nimic nu poate fii perfect, e ca si cum i-ai spune prostului ca e destept

2 răspunsuri:
| Biu a răspuns:

~ Cea mai mare calitate a unei fotografii este că ea nu se schimbă, în timp ce oamenii din ea... DA. happy

• Într-o viaţă viitoare, vom avea ocazia să dăm :
DELETE la probleme, REFRESH la minte, UNDO la toate greşelile şi SAVE la momentele fericite. ♥

~ Când tastezi repede şi aştepţi un răspuns, două minute şi se par o veşnicie. X_x

~ Atunci când faci ceva, fă-i pentru că vrei, nu pentru că aştepţi vreo răsplată. (;

• Omg/Lol/Haha/Ok. Cele mai folosite cuvinte în lipsa unor replici... (:

» Când eşti ferm convins că ai luat alegerea corectă, nimeni nu e de acord cu tine. happy

» Zâmbeşte. Nu îţi va face neapărat viaţa mai bună, dar îi va opri pe falşi să te întrebe ce-ai păţit.winking; D

~ Uneori, chiar vă bănuiesc de genii sub acoperire.;-j

~BRB/GTG : De fapt, nu plec nicăieri, dar vreau să închei conversaţia. happy

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.winking

~ Lumea e plină de gingăşie. Ca şi tine! ♥

Sunt legat de tine ca un creion de guma `.

Fiecare zi e meciul vietii tale.

• Întotdeauna am urât să fiu pe locul 2!winking

~ Momentul enervant când tu vrei să închei o conversaţie, iar celălalt nu se mai opreşte din vorbit... X_x

• Cuvintele sunt averea mea. ♥

~ Curând, răbdarea mea o să dispară. happy

~ E amuzant cum ne amintim mii de versuri din melodii, dar nu ne amintim lecţia la şcoală. ^_^

~ Un jurământ nu e pentru azi sau pentru mâine. E pentru totdeauna. Unii oameni omit asta. happy

~ Când oamenii ne fac un compliment, ne ia 5 minute să găsim o replică, dar... sfârşim prin a zice... „Mulţumesc" ^_^.

~ Supravieţuim din amintiri, dar uneori supravieţuim cu ajutorul uitării. happy

• Nu vom reuşi niciodată să-i mulţumim pe toţi... (;

| DeeDii_1639 a răspuns:

~Prima dragoste din viata nu se uita niciodat fiindca asa-i lasat.♥ mi-e dor sa mai stau cu tine.dar u m-ai uitat~♥ ♥ ~♥