| butt3rfly16 a întrebat:

Hristos a inviat! Imi puteti spune va rog ce sport(in afara de baschet si volei) as putea practica pentru a ma mai inalta.Va multumes!happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa practici inotul, te ajuta extrem de mult deoarece in sportul acesta toate grupele musculare sunt puse in miscare (intelegi si tu de ce), alt sport bun pentru inaltare este Tenisul. Nu doar sporturile in care trebuie sa sari sunt sporturi care te ajuta sa te inalti. sunt cazuri in care poti sa faci ce vrei si tot nu ai cum sa cresti mai mult decat iti este dat... totusi eu sper sa ai noroc, si este bine sa practici cat mai mult sport, nu doar pentru a te inalta ci pur si simplu pentru sanatatea tahappy

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Inotul este un sport mai bun decat voleiul pentru a te inaltahappy.

| Tourniquet a răspuns:

Adevarat a inviat! Paste fericit.

Eu iti recomand inotul, mai ales ca acum vine caldura, fuguta.

Daca nu vrei neaparat sport, poti face dans sportiv happy. Iti spun din propria experienta, ca eu intr-un an jumatate m-am inaltat, iar o prietena de-a mea la fel happy.

Poti face exercitii pe acasa, stand cu mainile in sus si te ridici incet pe varfuri, stai asa 1 min - 2.

Stai linistita, femeile tot cresc pana la vasrta cuprinsa intre 22-25 happy.

Baftabatting eyelashes

| αndï a răspuns:

Ciclismu duce la slabit si la formarea picioarelor, also inotu, formeaza spatele si te inaltza. Intreb si eu. ce inaltime ai? laughing
ps : merg pe bicicleta de 3 ani tinand vara aproape constant sa ies, am 1. 85 16 ani

| leelou a răspuns:

Inot. Si inaltare, si dezvoltare musculara si sanatate si tot ce doresti happy