| mihaa a întrebat:

Http://www.crimetime.ro/......n-apa.html ce parere despre acest preot?
parerea mea este ca preotii fac spectacol, in timpul botezului cu bebelasii
arunca in apa, dau ca ei, parca sunt de jucarie
ca mama ma intreb ce este in sufletul mamicii? mai poate avea credinta in d-zeu?
voi ce pare aveti?

Răspuns Câştigător
| Ioana1984 a răspuns:

Sa zic sincer am inlemnit, nu ma gandeam ca se poate asa ceva nu am auzit si nu am vazut pana acum asa ceva.Bebelusii tratati ca niste jucarii e putin zis.Asa vinesfarsitul lumii si asa se duce lumea de rapa, ba un cutremur, ba inundatii, preotii sunt de orice critica. Cer bani in biserica la slujba ca sa-si puna internet, ce rusine.Asa ne pierdem increderea in Dumnezeu ce crezi.Pacat.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Este regretabil ce s-a intamplat, a mai fost un caz acum cativa ani, cand un sugar a racit in urma botezului( era iarna si biserica nu era incalzita) si a murit. Preotii spun ca este imposibil ca botezul sa provoace moartea cuiva, fiind un act sfant. Asa sa fie oare?

| mihaa explică:

Mariomario, are o legatura deoarece ei preotii cred ca sunt mesagerii lui d-zeu, dar... in loc sa slujeasca pe d-zeu, te omoara atit fizic cat si pshic

| mariomario a răspuns:

Ciao miha, ce legatura are credinta in D-zeu cu preotul acela? Ai credinte in D-zeu nu in popa nu?

| DaNy3L95 a răspuns:

Cum ma sa omori copilu`! Doamne fereste sa se mai intample asa ceva! Pe unde la gasit pe preotu` ala mah?