Întrebare recomandată | Fatamuntilor a întrebat:

Http://www.tpu.ro/......ma-uit-pe/

Acum ninge de,,rupe"! Nici asa nu e bine!:D
Afara-i zapada,,cat gardul" si e frig!
E clar ca nu pot iesi afara decat imbraca corespunzator! Mai nou mai pun o haina pe mine,caciula,fular,manusi!
Nici vorba de soare. nici macar cu dinti!:))
Partia are zapada naturala, iar turistii sunt fericiti!
Si parca, parca ma incearca o racela!
Acum ce facem?:))

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ce sa facem? Oameni de zapada, mari...ca avem de unde;))

http://aliceboboc.files.wordpress.com/......oland4.jpg

http://www.evz.ro/......9742e1.jpg

37 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Iesim afara la sanius, ski! Ce frumos.

| Wøodenpints a răspuns:

Bem

| Fatamuntilor explică (pentru MiruD):

Sau dam la zapada din fata blocului!

| Fatamuntilor explică (pentru Wøodenpints):

Ceai,vin fiert, ciocolata calda! Super!

| Wøodenpints a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nah. bere

| MiruD a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca te pui dupa zapada, toata ziua ar trebui sa stai afara, s-o dai la o parte.
La mine ninge de 2 zile fara oprire. E dezastru.

| Fatamuntilor explică (pentru Wøodenpints):

Bere iarna? Da tu zapada din fata blocului, din fata masini doua ore. Apoi bea bere laughing

| Fatamuntilor explică (pentru MiruD):

Lipsa de organizare. Unde sunt plugurile? Oricum acesta ninsoare era anuntata! Si e ianuarie, nu iulie!

| MiruD a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Soferii sunt la crasma. Si au parcat plugurile pe drum. Strazile se dezapezesc singure. laughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Berea merge oricând.
Meh, nu dau nicio zăpadă. Am vecini gospodari care să facă asta în locul meu în caz că vreau să ies din casa. Da nu vreau.

| Fatamuntilor explică (pentru MiruD):

E clar! Mergeti la primar, asfel ajugeti subict de stiri!laughing

NOname
| NOname a răspuns:

Zăpada cu dinţi...a înghiţit şi Soarele.hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru Wøodenpints):

Masina ta ramane ingropatai in zapada pana la primavara! Ba mai mult, daca ai vecini,, dragalasi'' mai pune o lopapa de zapada in plus!laughing

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Nu stiam unde a disparut Soarele....va trebui sa caut, sa sap in zapada!hee hee

NOname
| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aha, acum ai şi o motivaţie în plus.hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Cam greu...stau cu spatele la soba, unde-i cald si bine!

| Wøodenpints a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mașina e sub un morman alb. Nu stiu care e, că toate arată la fel pe sub zăpadă.
Da oricum nu m-aș risca să plec undeva cu mașina. N-am chef să rămân în zăpadă și să-mi rup umerii la lopată.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dacă eşti aprovizionată bine, nici nu văd de ce ai ieşi.
Zăpada e făină de privit, mai puţin de degerat pe ea.hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru Wøodenpints):

Ce am zis eu... Oricum recomandarea e sa nu folosesti masina. Doar in cazuri speciale.
Iar dupa paine sigur nu megi cu masina!

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Nici nu am iesit azi.Paine am, mancare mai e ceva de ieri
Nu-ti prea place iarna! O vacanta la munte te-ar atrage?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Hmm...poate, dar nu acum, clar. Prea e bine sub plăpumioară.hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru мιнαɛℓα36):

Miha,cum vii tu cu idei tot timpul laughingImi si imaginez oameni de zapada de 3 metri!

| sublime89 a răspuns:

Lasa, macar asa avem si noi ce sa spunem la stiri toata ziua. Mentalitate de tara mica.

| lollipops a răspuns:

Refacem relatiile cu toti cei care pot fi o sursa de caldura...
Mie-mi place cum ninge. E frumos.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai n u te plangeai tu c a nu este zapada/ger/partie etc? acum bucura-te si hai afara la o bataie cu zapada, te-am invitat si ieri dar nu am primit raspunshee hee trecand peste asta, e bine ca a nins, asa vom sta linistiti stiind ca vom avea grane la toamna..nu imi pare rau ca a nins, imi pare rau ca mi-a dat planul peste cap, azi trebuia sa fiu cu fiul la Iasi si tu stii pentru ce, dar asta e, vom ajunge si acolo cu ajutorul bunului Dumnezeuhappy
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor explică (pentru caramela):

Ieri nu am iesit deloc! Dupa lemne si atat! Azi dimineata trebua sa merg dupa paine, dar s-a oferit sa mearga nepotul.S-a ofticat ca s-a sculat degeaba sa mearga la scoala, ele fiind inchise!
Bataie cu zapada, mai tarziu! Poate il iau pe bebe cu mine!
Vei ajunge si cu baiatul la Iasi! Mai bine in siguranta acasa, decat inzepeziti!

caramela
| caramela a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Corect.poate am amanat un mic necaz.dar am speranta si credinta ca o sa fie binehappy

| Narcis2007 a răspuns:

Mie chiar imi place vremea asta

| TheSmith a răspuns:

Asa ningea si in iernile din anii trecuti, era foarte frumos. Merge vinul fiert numai bine, asa este frumos sa fie iarna.

| vardolnicusor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Asta-i Romania! laughing