| Meme10Meme a întrebat:

Https://en.wikipedia.org/wiki/Romanija
Ce părere aveți? Aia care zic ca nu erau romani și în restul Balcanilor. PS: Nu o revendic, nu mai are populatie majoritar românească. Poate i-as obliga sa ii schimbe numele rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Eu zic sa unim toată Europa într-o singură țară și s-o numim Romania.

| Meme10Meme explică (pentru Catrice):

Eu zic sa citim mai bine întrebarea.

| Catrice a răspuns (pentru Meme10Meme):

Eu mă refeream la toate întrebările tale despre recuperare teritorii și chestii.

| Meme10Meme explică (pentru Catrice):

Pai ce am zis? Am zis sa recuperam Basarabia. Nu asa ar fi corect? Demografic și istoric vorbind e a noastră. Am zis sa recuperam Bucovina de Nord. Nu asa ar fi corect? Am zis sa recuperam buceagul, nu asa ar fi corect? Am zis sa luam Banatul de vest. Asa ar trebui, este un teritoriu romanesc unde sunt romani. Am zis sa luam Cadrilaterul înapoi. N ar fi corect? Am zis sa luam Crișana de vest, n ar fi normal? Am zis sa luam timocul (unde sunt 250.000 de români nerecunoscuti de statul sârb). Și am zis sa luam Transnistria unde sa știi ca dacă te documentezi o sa vezi ca acolo locuiau unii numiți bolovolohi. Deci? Pe scurt, vechea Dacie. Și acum o sa zici asa: Ești un naționalist. Da, sunt naționalist dar nu dăla tâmpit. Am la baza argumente istorice. Dacă eram naționalist tâmpit, ceream refacerea imperiului lui Burebista. Ba chiar, ceream refacerea imperiului lui Alexandru cel Mare ca macedonenii aia erau traci. Dar n am cerut aceste lucruri.