| anonim_4396 a întrebat:

Https://gs.statcounter.com/platform-market-share/desktop -mobile-tablet
Sunt reale procentele de aici? Mi se pare prea mic pentru tableta.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Tablete nu sunt populare. Sunt bune cel mult daca vrei sa te uiti la filme/videos pe ceva ce nu e un TV. Daca vrei sa desenezi mergi pe o tableta grafica, daca vrei sa te joci sunt telefoane mult mai puternice la acelasi pret.

| Wr3nch a răspuns:

Mda, asta nu o sa se intamplelaughing Din motivele mentionate mai sus. It i trebuie o tableta de mii de lei sa joci jocuri care merg pe un pc de 1500. Ca nu mai vorbi ca ecranul e prea mic pentru productivitate.