| Jus7t a întrebat:

Și...ce părere aveți de no fap? laughing

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Dacă ești cu un tip care zice ca nu se masturbează sa nu-l crezi.
Dacă ești cu un tip care chiar nu se masturbează sa fugi repede ca ăștia sunt dubioși rău.

36 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

Sexul cu m.asturbarea nu e deloc tot una lol. Ca sa nu mai vorbim că te cuckoldizezi singur happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Ai spus " orice infranare de la activitati sexuale". Sexul si masturbarea sunt ambele activitati sexuale.

| Pnin a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Imi dai si mie acele studii? big grin

| Jus7t explică (pentru CostinAlamariu):

C.ockhold e atunci când ul alt bărbat îți arde iubita și tu te uiți la ei, când te uiți la un p0rn nu are treabă.
Iar filmele p. orno da, pot avea efecte negative (vezi fightthenewdrug) dar nu e vorba de asta.

| Graure a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Dovedit stiintific de catre cine? Nume de cercetatori si articole ai? Sau iti place doar cum suna asta cu stiintificul

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ocazia recentelor omoruri din SUA asupra unor asiatice, NoFap a intrat in vizorul presei:

The Daily Dot i-a acuzat ca au raspandit o ideologie a urii care a produs aceste omoruri.

Der Spiegel a analizat radicalizarea unora care tind catre acte de terorism si a numit cativa adepti ai NoFap spre exemplificare, iar Departamentul Securitatii Publice din statul Texas prognozeaza ca incel-ii pot deveni cel mai letal focar de teroristi autohtoni. SUA a inregistrat in ultimele doua decenii mai multe asasinate comise de teroristi care sunt crestini si autohtoni decat de teroristi islamici.