| zanesiprintese a întrebat:

Ia sa va aud eu pe voi acum ce o sa-mi spuneti despre 'crestinii' care se duc si se bat pentru o sticla cu apa sfintita! Parca nu ar mai prinde, pai asa suntem noi crestini? RUSINE! Asta inseamna Crestinism? Te duci la biserica si injuri/blestemi ca nu ti se face loc sa fii tu primul? Vai de soarta noastra!

3 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Pai ce sa zic... Am fost zilele trecute la inviere si un tip din biserica spala icoanele cu Ajax in timpul slujbei. Unde sa mai pun ca oamenii nici macar nu erau atenti si vorbeau in continuu, parca erau in mijlocul ritualului cafelei de dimineata. De ce mai mergeti la biserica oameni buni?

| perla a răspuns:

Da aici rusine zic si eu.-dar intr-un an eram si eu si asteptam sa iau agheazma nu, si un omulet in varsta tot vroia sa intre si el, dar nimeni nu-l lasa nu.pana la urma le-a dat prioritate la toti si a ramas ultimul care a luat agheazma. ca eu nu am stat pana la urma, dar a spus preotul in biserica nu, deci dovada ca chiar daca e 1 la 1milion mai exista inca crestini adevarati in bunul sens al cuvantului!

| virusel a răspuns:

La noi asa e de fiecare data cand se da ceva gratis. Daca era pe bani apa sa vezi ca nu se mai inghesuiau in halu' asta.Si ce ma enerveaza e cand vad o baba stafidita cum se chinuie sa adune cat mai multe sticle chiar daca acasa mai are deja 3 cisterne 124 bidoane si 232 sticle de apa sfintita. Ce poti sa faci cu atata apa nuhs...saracia din tara asta ii impinge la asemenea gesturi/romania e frumoasa.pacat ca e locuitastraight facestraight facestraight face