| Andreea_8014 a întrebat:

Ieri seara a plouat foarte tare in Rm.Sarat si cerul era portocaliu dupa furtuna.De ce?

Răspuns Câştigător
| just|breathe a răspuns:

Daca era noapte eu cred ca era portocaliu din cauza prafului din atmosfera...Asa se face mereu dupa o ploaie sau o furtuna cerul noapteahappy

8 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Posibil un viitor cutremur

| CrucifiedCountess a răspuns:

De furtuna rolling on the floor

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Poluare+nori+razele soarelui (cel mai probabil era apusul. Nu?)

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fie furtuna ca sa arate cerul rosia-tic sau portocaliu cum il vedeai tu...se spune ca a doua zi ziua va fi o zi frumoasa cand se vede cerul rosia-tic.Asta este o vorba batraneasca, dar foarte probabila fata de ceea ce spun meteorolgi nostri la tv.

| kayura a răspuns:

Daca era seara, probabil era apusul asa cum a zis si gyzzard.

| BluePuff_3062 a răspuns:

- apus pe cer albastru ═ timp frumos;

- apus cu nori ═ a doua zi precipitaţii;

- soare violaceu la răsărit ═ precipitaţii;

- soare cu halo ═ precipitaţii;

- apus cu vâlvătaie vişinie ═ a doua zi precipitaţii;

- răsărit pe cer alburiu sau portocaliu la orizont = vreme bună;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar de la Galati spre sisila, Garvan, Macin, se vedea la fel cerul probabel au mai ajuns cateva raze de soare pe acolo printre nori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca-i Apocalipsa rolling on the floor