| Jadis a întrebat:

Imi explica cineva ce este acel RANK de la profilul utilizatorilor. Eu am RANK 1677 (din 78718) si 16310 puncte. Chiar nu inteleg care e smecheria aici si m-am bucura daca mi-at explica, va rog mult.

Răspuns Câştigător
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Rankul este poziția ta în topul utilizatorilor TPU. Sunt 78718 utilizatori și tu ocupi locul 1677. Cu cât rank-ul este mai mic, cu atât e mai bine, pentru că ai o valoare mai mare dacă ai rank-ul mic. Pentru a avea rank mic îți trebuie multe puncte, pe care le obții punând întrebări, postând răspunsuri și acumulând fundițe. Baftă!

4 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Pai esti pe locul 1677 din 78718.happy punctele alea sunt punctele care le-ai acumulat de la raspunsurile talehappy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o smecherie. Se primesc puncte pentru raspunsuri, calificative si vizionarea intrebarilor, uita-te la punctaj si vezi cate primesti pentru fiecare. De asemenea se mai acorda puncte in plus pentru primele 5 raspunsuri la o intrebare si pentru raspunsurile castigatoare. Toate acestea se aduna si dau totalul punctelor pe care le-ai facut pana in prezent si locul tau(rank 1677) pe site. Cu cat ai mai multe puncte, cu atat urci in clasament. Pentru alte nelamuriri poti citi raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE. Numai bine!

| Miяu a răspuns:

Rank-ul inseamna locul pe care esti clasat.

Datorita punctelor acumulate( cu cat mai multe, cu atat mai bine ) tu urci mai sus. Adica ai RANK (loc ) mai bun ( Daca pot spune asa ).
Tu esti pe locul 1677 cu 16310 de puncte, din 78718 locuri.

Funda daca am ajutat happy

| Amphitrite a răspuns:

Rankul este locul pe care stai din 78718 de utilizatori.
Punctele sunt cele pe care le-ai acumulat de la raspunsuri, raspunsuri castigatoare si vizite.
O zi buna!