| liceu a întrebat:

Îmi explicați va rog următoare cerinta:
"Ecrivez une lettre a un ado de votre age que vous voules avoir pour correspondant. N'oubliez pas de vous presenter et de faire connaître vos intentions."

P.S.nu cer sa-mi faceți tema, ci doar să-mi explicați ce trebuie sa fac pentru ca nu prea înțeleg cerinta

1 răspuns:
| xDarkQueenx a răspuns:

Traducerea cerinței: "Scrie o scrisoare unui adolescent de vârsta ta ce trebuie să corespundă. Nu uitați să vă prezentați și să specificați intențiile pe care le veți face." ( cred că este cel puțin parțial corectă traducerea)
Sper că te-am ajutat. xx